نمایندگان محترم مجلس علایق و سلایق شخصی را کنار بگذارند|

به گزارش رکنا از لرستان، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در خرم‌آباد، اظهار داشت: خداوند عملی که رنگ تقوا داشته باشد می‌پذیرد اکسیر تقوا به هرچه اصابت کند آن را ارزشمند می‌کند پس بایستی در مسیر تقوا حرکت کنیم.

وی افزود: روزانه شاهد از دست دادن عزیزانی می‌شویم و برای ما اندوه‌بار و تأسف‌بار است، باید با همکاری و تعاون، زنجیره انتقال بیماری قطع، تعداد مبتلایان کم و تعداد درمان شدگان افزایش یابد و واکسیناسیون به نقطه مطلوب برسد ضمن اینکه رعایت فاصله اجتماعی استفاده از ماسک و اصول بهداشتی ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: اگر سهواً و عمداً بی موالاتی کنیم، انتشار و انتقال بیماری نهایتاً منجر به تضعیف امت اسلامی می‌شود که امری حرام است؛ قطعاً این حضور پدران، مادران، پیران، جوانان، نوجوانان و کودکانی که باوجود ویروس کرونا پرچم نماز جمعه را در ایران و شهرهای استان برافراشته نگه داشتند، به‌عنوان امری شریف و رفیع در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی تصریح کرد: درگذر هر هفته با رویدادهای عبرت‌آموزی از دودسته انسان مواجهه هستیم دسته‌های پرچم‌دار حق و انسان‌هایی که رذالت، پستی و خباثت در پیشانی و کارنامه زندگی آن‌ها نوشته‌شده است و در جهت تثبیت باطل تلاش کرده‌اند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مرعشی نجفی، شیخ طوسی مؤسس حوزه علمیه نجف، حسن ابن یوسف، علامه حلی پرچم‌دار کرامت و شرافت بودند با تدریس، تألیف، احداث کتابخانه‌های کم‌نظیر، حفظ و نگهداری میراث و معارف گران‌قدر اسلامی، خدمات عام‌المنفعه را برای جوامع اسلامی به ارمغان آوردند و آثار ابن بزرگان در مراکز پژوهشی، مؤسسات علمی و حوزه‌های علمیه مورداستفاده طلاب و دانشجویان و مراجع تقلید است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به سالروز شهادت خدمتگزاران جمهوری اسلامی ایران شهیدان رجایی و باهنر توسط منافقین کوردل، بیان کرد: این دو شهید بزرگوار ۲ ماه در مسند خدمتگزاری ریاست جمهوری و نخست‌وزیری بودند که به‌وسیله منافقین به شهادت رسیدند اما در مدت کوتاه از همان آغاز فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال حاکمیت نبوی و علوی بودند.

 وی یادآور شد: دو خدمتگزار شهید برای برقراری عدالت اجتماعی، خود را وقف خدمت به مردم کردند و امتیازات شخصی را خود منتفی کردند به‌طوری‌که زندگی آن‌ها قبل و بعد از مسئولیت تفاوتی نداشت و این دو نامشان به‌عنوان خدمتگزاران صادق و الگو باقی ماند.

شاهرخی با اشاره به رأی اعتماد مجلس به ۱۸ وزیر دولت سیزدهم و آغاز کار جهادی و باقوت و قدرت دولت، بیان کرد: پیش‌ازاین دولت، چهار رئیس‌جمهور دیگر آمدند و رهبری از هر دولت مطالباتی داشتند، انقلابی گری و عدالت محوری، استقرار عدالت اجتماعی، پرهیز و دوری از شتاب‌زدگی و حاشیه‌سازی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی را به ترتیب برای نخستین تا چهارمین دولت بعد از جنگ تحمیلی مطالبه کردند.

نماینده ولی‌فقیه لرستان تأکید کرد: رهبری از دولت پنجم بعد از جنگ تحمیلی انقلابی گری و مردم‌داری را خواستند یعنی تمسک به ارزش‌ها و اصول اساسی انقلاب اسلامی حضور مردم در حل مشکلات و در این دولت انگیزه مبارزه با فساد و برنامه محوری درزمینهٔ اقتصاد در ارتباط با نخبگان وجود دارد.

وی گفت: هرگاه تغییرات در راستای تبدیل به احسن باشد و افراد باتقواتر و باتجربه‌تر روی کار بیایند رشد و توسعه فرهنگی اقتصادی اجتماعی برای استان دربر خواهد داشت؛ زمانی استان لرستان به‌عنوان پایلوت برای اقتصاد مقاومتی انتخاب شد تا به‌عنوان استان موفق در اجرا کردن امر اقتصاد موقتی به دیگر استان‌ها معرفی کنند اما ما آثاری از این طرح در زندگی مردم مشاهده نکردیم.

شاهرخی اظهار داشت: در این تغییرات پیش رو باید تمرکز بر تعهد و تخصص، دانش، تجربه، توانایی، روحیه جهادی و انقلابی، پاک دستی، فساد ستیزی و کار شبانه‌روزی با برنامه باشد تا قطار توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در مسیر خودش روبه‌جلو حرکت کند اما اگر این‌ها رعایت نشد و روابط بر ضوابط و سهم خواهی ها حاکم شد مردم و استان متضرر خواهند شد.

 نماینده ولی‌فقیه لرستان افزود: نقطه قوت روحیه مطالبه گر جوانان انقلابی، جهادی و عدالت‌خواه است که در استان ما شکل‌گرفته است اما این مطالبه گری و عدالت‌خواهی باید بر پایه رعایت اصول اخلاقی و به‌دوراز پرخاشگری و تندزبانی و ترش‌رویی باشد.

وی بیان کرد: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی علایق و سلایق شخصی را کنار بگذارند به مجموعه‌ای که تورم، بیکاری، عدم رونق مطلوب، کسب‌وکار، آسیب‌های اجتماعی، کارخانه‌های تعطیل‌شده، بازآفرینی شهری را برطرف کند به این‌ها توجه کنند که در سایه باهم بودن حاصل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به وظیفه مهم نمایندگان در این روزها و پیرامون تغییرات مدیران، خاطرنشان کرد: هرگونه تبعیض ناروا، جذب نیروی بدون ضابطه با حاکم کردن روابط بر ضوابط را از طریق قانون دنبال خواهیم کرد، رئیس‌جمهور و قوه قضاییه خط قرمزشان مبارزه با فساد و مفسد و مبارزه با روابط به‌جای ضوابط است.

 

آیا این خبر مفید بود؟