دست های نامحرمی پشت برهم زدن جلسات شوراست/ در اجرای مراسم تحلیف فرصت سوزی شد

به گزارش خبرگزاری رکنا از کرمانشاه، هاشمی درویشی در نشست خبری با اصحاب رسانه، خبرنگاران را یار دوازدهم شورای شهر کرمانشاه دانست و با بیان اینکه امیدواریم اصحاب رسانه در رفع چالش‌های موجود شورای شهر کرمانشاه را همراهی کنند، اظهار داشت: شهر دچار تشنج شده و در بسیاری از مسائل نیز بزرگنمایی شده است، هنوز ۱۰ روز از تولد شورای ششم و مراسم تحلیف نگذشته تمام مشکلات این ۲۰ سال عمر شوراها ردیف و پای کمبودها و چالش‌ها به میان کشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ورود افراد جدید به شورای شهر خونی تازه در رگ‌های شورا جاری کرده است، افزود: متأسفانه دست‌های نامحرمی در مسیر راه این شورا دست‌اندازی کرده و پشت برهم زدن جلسات شورا هستند. در این شرایط که منتظر تعیین تکلیف وضعیت دو عضو باقی مانده هستیم عده‌ای از بیرون سعی دارند در مسیر شورا دست‌انداز ایجاد کنند و متاسفانه این افراد از سوی دستگاه‌های اجرایی حمایت می‌شوند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که شورای شهر باید با ۱۱ نفر آغاز به کار می‌کرد و دو نفر باقی‌مانده در انتخاب هیأت رئیسه حضور داشته باشند.

درویشی در ادامه با بیان اینکه در شورای شهر انسان‌های ضعیفی وجود ندارد و اختلافات به وجود آمده بین اعضا باعث انتقادات اخیر شده است، گفت: در اجرای مراسم تحلیف فرصت‌سوزی انجام شد که این به خاطر وجود افرادی بود که هنوز نتوانسته‌اند دو نفر باقیمانده از اعضای شورای شهر را تعیین تکلیف کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات پشت سر هم نمی‌تواند در این راستا کارساز باشد، تأکید کرد: در فرصت اندکی که داریم نمی‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم و بنده اعتقاد دارم دست‌های پشت پرده‌ای در محل فرمانداری کرمانشاه وجود و اگر این دست‌های پشت پرده به روند کار خود ادامه دهند از فاش کردن نامشان ابایی ندارم.

رئیس سنی شورای اسلامی شهر کرمانشاه بیان کرد: متاسفانه در این شرایط برخی مسؤولین در رسانه‌ها عنوان می کنند که شهر رها شده و این درحالی است که قائم مقام شهرداری، معاونین شهرداری و اعضای شورای شهر پای کار هستند و کارها و امور شهر در حال انجام است.

وی عنوان کرد: اراده شورای شهر بر این است که چهره شورا تطهیر کند و در این راستا از رسانه‌ها کمک می‌طلبیم تا مطالبه و درخواست کنند که شورا با حضور ۱۱ نفر شکل بگیرد چراکه معتقدیم برای جمعیت یک میلیون نفری کرمانشاه باید با دقت و فرصت مدیر انتخاب کرد.

درویشی ضمن انتقاد به نحوه دعوت فرمانداری کرمانشاه از اعضای شورا، اظهار داشت: اعضای شورای شهر جایگاه بالایی دارند لذا دعوت به جلسه آن‌ها از طریق پیامک توهین است.

وی با تاکید بر اینکه بین اعضای شورای شهر اختلاف وجود ندارد و نباید به حواشی دامن زد، گفت: معتقدم تمام اعضای شورای شهر باید مسؤولیت داشته باشند و اکثریت و اقلیت در شورا معنا ندارد.

وی ادامه داد: اگر اکثریت و اقلیت در شورا به وجود بیاید مطمئن باشید با چالش‌های بیشتری روبه‌رو خواهیم بود.

درویشی در ادامه به عملکرد دکتر سعید طلوعی شهردار کرمانشاه اشاره کرد و با مثبت ارزیابی کردن عملکرد وی بیان کرد : ۳۰۰ هزار تن آسفالت به همت شهردار به کف خیابان‌ها ریخته شد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه شورای پنجم خدمات شهرداری را بیان نکرده است، گفت: قطعاً انحلال شورا به نفع مردم نیست زیرا اگر نظارت بر شهرداری نباشد شاهد تخلفاتی بیشتری خواهیم بود. در صورت انحلال شورا، استاندار به عنوان قائم مقام شورا، یک گزینه را برای شهرداری انتخاب کرده و نظارتی که باید بر شهردار و شهرداری باشد وجود نخواهد داشت.

مشکلات شهری و شهرداری موضوع دیگری بود که درویشی در نشست خبری با اصحاب رسانه به آن اشاره کرد و با بیان اینکه شهرداری یک نهاد غیردولتی است که باید کسب درآمد کرده و از محل منابع درآمدی خود هزینه های شهر و شهرداری را پرداخت کند، افزود: در حال حاضر واقعا در بحث منابع درآمدی دچار مشکل هستیم و بسیاری عوارض شهرداری را پرداخت نمی‌کنند، اما در عین حال انتظار دارند بهترین خدمات شهری به آن‌ها ارائه شود و این امر درست نیست و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

وی در پایان اشاره‌ای نیز به التیماتوم دادستان و استاندار کرمانشاه داشت و در این خصوص بیان کرد: مدیر ارشد استان و دادستان قانون را بهتر از هرکسی می‌دانند و می‌شناسند و براساس قانون اجازه ورود به این موضوع را ندارند و تنها مرجع رسیدگی به تخلفات شورا هیأت حل اختلاف است، دادستانی زمانی می‌تواند ورود کند که نزاعی اتفاق بیافتد.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟