استان کرمانشاه رتبه ۲۴ در جرائم مختلف کشور را دارد

به گزارش خبرگزاری رکنا از کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا آمویی وضعیت استان را به لحاظ جرائم مختلف مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: استان رتبه ۲۴ کشوری را از نظر مجموع جرائم دارد.

وی ادامه داد: کرمانشاه نهمین کلانشهر کشور است و ۷۴ درصد جرائم استان در این شهر رخ می‌دهد با توجه به این شرایط در مجموع می‌توان به وضعیت مناسب استان به لحاظ تمامی جرائمی که در آن اتفاق می‌افتد، اشاره کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در پاسخ به این سئوال که چرا هم‌استانی‌ها این احساس را از این وضعیت مناسب ندارند، گفت: بین امنیت عینی و ذهنی در استان تفاوت وجود دارد؛ امنیت عینی مطالب مذکور است که در مجموع رتبه استان در جرائم مختلف در کشور ۲۴ است، اما رتبه امنیت ذهنی کمتر است که یکی از عوامل مهم در این زمینه شایعات و دامن‌زدن رسانه‌ای نه از سوی رسانه‌های رسمی بلکه از سوی شبکه‌های اجتماعی بدون پشتوانه به برخی جرائم است.

آمویی در پایان خاطرنشان کرد: مولفه‌های جرائم و تأثیرگذار به عواملی دیگر همچون نرخ بالای بیکاری استان، وضعیت ایجاد شده حاصل از کرونا در تعطیلی کارگاه‌های تولیدی و برخی مشاغل، مشکلات معیشتی مردم، اعتیاد و... بستگی دارد.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟