مجاهدت پزشکان در کرونا قابل تقدیر است/ رعایت عدالت در استخدامی‌ها دانشگاه علوم پزشکی
به گزارش رکنا از لرستان، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با جمعی از مسئولان و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تبریک روز پزشک و تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا اظهار داشت: همانطور که نمی‌توان تغدیه جسمی را قطع کرد تغذیه روح هم تعطیل نمی‌شود.

وی افزود: ما به عزاداری نیاز داریم‌ و عزاداری امام حسین(ع) تغذیه روح است، جامعه ما را به سمت اهداف متعالی حرکت داده و لایه‌ها و سطوح جامعه را در کنار هم قرار می‌دهد.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه بزرگان غرب از دانش ابن‌سینا بهره‌ برده‌اند زیرا ابن‌سینا هم طبیب هم حکیم و پزشک است، تصریح کرد: بحث phd بدین معناست که فلسفه مادر علوم است و در گذشته کسی که فیلسوف بود به علوم طبیعی، فلسفه مسلط بود البته علوم طبیعی مشتقات فراوانی دارد.

 شاهرخی حفظ سلامت را امری بدیهی دانست و ادامه داد: در فرهنگ اسلامی اهمیت سلامت تا حدی است که احکام شرعی تابع سلامت انسان می‌شود.

وی با بیان اینکه همه فعالیت‌های انسان تابع سلامت جسمانی است، عنوان کرد: زیرا وقتی سلامت به خطر پس ‌افتاد استعدادها و توانایی‌های انسان به مخاطره می‌افتد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه نگاه جامعه به پزشک به عنوان قشری محترم و باقداست است، یادآور شد: مجاهدت پزشکان در کرونا قابل تقدیر است و امروز شاهد جانفشانی پزشکان و کادر درمان در خط مقدم کرونا هستیم.

وی با اشاره به اینکه مردم قدردان زحمات کادر درمان هستند، اظهارداشت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید زحمات کادر درمان را جبران و باری از دوش آنان برداشت.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در ادامه با اشاره به اینکه گاهاً افرادی از بیرون می‌خواهند ما را از مسیر انصاف خارج کنند، اظهارداشت: رعایت عدل و انصاف در دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: لرستان ظرفیت تبعیض، فشار و رانت را ندارد و جذب نیرو در علوم پزشکی لرستان باید از طریق مسابقه علمی و تعهد و تخصص همراه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: به کارگیری نیروها باید تابع ضوابط و مقررات باشد و ضوابط حاکم بر روابط باشد.

وی به نقش حراست‌ها اشاره کرد و گفت: حراست ها باید مانع استخدام‌ها سفارشی باشند و بازرسی در اداره در رعایت عدل و انصاف حساس باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟