یک میلیارد ریال کتاب تربیتی و فرهنگی، آماده توزیع در کتابخانه های مدارس استان

به گزارش  رکنا ازمازندران؛ "محمد شعبانی" در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش مازندران موضوع پروژه مهر برگزار شد، برنامه‌ی محوری معاونت پرورشی در پروژه مهر۱۴۰۰ را سلامت روان دانسته و گفت: ۱۱۴ نفر به عنوان مدرسان میانی بحث سلامت روان تحت آموزشهای ویژه قرار گرفتند که در نهایت ۶۸ نفر از آنان پس از پایان دوره جهت اجرایی نمودن برنامه منسجمی که بر اساس سرفصل های تعریف شده طرح‌ریزی کردیم تایید شدند. در همین رابطه اعتبارات لازم نیز تامین شده است.
وی تاکید کرد: انتظار داریم تا مدیران مدارس به سامانه نماد توجه ویژه داشته باشند و اطلاعات دانش آموزان را در این سامانه بارگذاری کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد: یک میلیارد ریال کتاب از انتشارات منادی تربیت خریداری شده و آماده توزیع در کتابخانه‌های مدارس است.
وی برنامه ریزی فعالیتهای فرهنگی تربیتی مبتنی بر شرایط کرونایی با محوریت شبکه شاد را از جمله شاخص‌های مهم در کار گروه فرهنگی تربیتی پروژه مهر برشمرده و افزود: ساماندهی بهینه و بکارگیری حداکثر ظرفیت نیروی انسانی پرورشی و مشاوره بر اساس شیوه نامه برنامه ریزی و اجرای برنامه‌ی محوری سلامت روان در پس از کرونا، برنامه های هفته دفاع مقدس، انتخاب شهید شاخص هر مدرسه و آغاز رسمی طرح لاله های روشن همزمان با بازگشایی مدارس که ما میزبان کشوری آن هستیم نیز از شاخص‌های دیگر این کارگروه است.
شعبانی تصریح کرد: تمهید مقدمات برنامه ریزی و اجرای برنامه ها و فعالیت های پیشگیری از آسیب های اجتماعی( تجهیز مدارس هدف، فعالیت کارگروه های فوریتهای روانی اجتماعی، کانون یاریگران زندگی و غیره)، برنامه ریزی و نظارت بر اجرای مراسم بازگشایی مدارس با استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی و پیگیری بوفه و پوشش مدارس در پروژه مهر امسال مدنظر می‌باشد.
 این مقام مسئول گردآوری نیازهای نمازخانه ها و کتابخانه های مدارس و برنامه ریزی و هماهنگی با کارگروه تعمیر و تجهیز جهت تامین آن را از جمله موارد مهم در فعالیتهای پروژه مهر کار گروه فرهنگی و تربیتی دانست و ادامه داد: برنامه ریزی و نظارت بر فعالیت کانون ها و دارالقران ها در فعالیتهای تابستانی و آمادگی لازم برای شروع سال تحصیلی، تهیه وسایل و ملزومات مورد نیاز مدارس و دانش آموزان( تبلت، گوشی و غیره) به اقتضای شرایط کرونایی، برنامه ریزی و نظارت بر برپایی نمایشگاه های مجازی و یا حضوری فرهنگی و هنری (کتاب، عکس، پوستر و غیره) با آثار و معلمان و دانش آموزان و برنامه ریزی و نظارت بر فضاسازی مدارس با رویکرد تربیتی و اقتضائات جاری نیز از دیگر اولویتهای این کار گروه در پروژه مهر ۱۴۰۰ است.


انتهای پیام/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟