صبا به خانه جدید رفت!

به گزارش خبرگزاری رکنادر مازندران ؛ داستان کار خیر مدیرآموزگار یک مدرسه در روستای محروم چالو از توابع بخش چهاردانگه و همچنین رئیس آموزش و پرورش این بخش، چند ماهی است که در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر می‌شود.

فاطمه‌زهرا و فاطمه‌صبا دو دانش‌آموز از ۱۶ دانش‌آموز پایه ابتدایی دبستان کوچک روستای چالو هستند که وضعیت مالی مناسبی ندارند، سرپرستی این دو دانش‌آموز دختر به‌دلیل فوت پدر، بر عهده مادرشان است که خانه‌دار بوده و در خانه کاهگلی بسیار قدیمی و فرسوده زندگی می‌‌کردند، ایده ساخت خانه برای این دو دانش‌آموز توسط آقای هاشمی مدیر‌آموزگار دبستان ابتدایی روستای چالو مطرح شد، وی سعی کرد با کمک خیران و مردم برای این دو یتیم به فکر ساخت یک سرپناه درست و حسابی باشد.

ساخت مسکن دو دانش‌آموز یتیم به همت مدیرآموزگار و رئیس آموزش و پرورش چهاردانگه با درخواست آنان از خیرین و مردم از ابتدای امسال آغاز شد و اکنون بعد حدود ۵ ماه به اتمام رسیده است.

اکنون بعد از چند ماه تلاش شبانه روزی، ساخت خانه به پایان رسید و این خبر را همان دانش‌آموز یعنی صبا به حامد خلیلی مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه که چند روزی است که در بستر بیماری قرار دارد و با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، داده است؛ صبا در پیامکی که برای رئیس آموزش و پرورش چهاردانگه فرستاده است نوشته که از امام حسین (ع) خواسته است تا حال وی خوب شود و برای افتتاح خانه‌شان به چالو برود.

حامد خلیلی رئیس آموزش و پرورش چهاردانگه در مورد این پیام و احساس خود نسبت به این کار صبا می‌گوید: این حس غیرقابل وصف است، در این شرایط سخت کرونایی که پشت سر می‌گذاشتم پیام دیشب صبا انرژی مضاعفی برای بهبودی به بنده داد و خیلی مرا خوشحال کرد.

وی که دو روزی است از بیمارستان ترخیص شده و به خانه آمده در ادامه بیان می‌کند: محبت خالصانه کودک سرزمینم که برای سلامتی من دست به دعا شده بود و چشم انتظار برگشت و افتتاح خانه‌اش با هیچ چیز در دنیا قابل مقایسه نیست، خدا را شکر که به یمن دل‌های پاک و صاف بچه‌ها سلامتی را به من هدیه داد تا شاهد افتتاح خانه صبا باشم.

خلیلی بیان می‌کند: تمام پیگیری‌ها و کارهای اجرایی ساخت خانه را آقای هاشمی پیگیری کرد که کار بزرگی بود، خیرین، کمک و بعضی مسؤولان نیز حمایت کردند.

مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه ساری با بیان اینکه در ساخت خانه صبا آقای هاشمی مدیر زحمتکش، پرتلاش و پیگیر مدرسه و خیرین عزیز سهم عمده‌ای داشتند، یادآور می‌شود: هدف فقط آسایش صبا، خواهر و مادرش بود و از اینکه در برخی مواقع مجبور به اطلاع‌رسانی می‌شدم فقط جهت اعتماد بیشتر برای مسیری که طی می‌شد، بوده است.

 

انتهای پیام/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟