تخصصی کردن صنعت گردشگری با شنیدن سوت قطار

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل : گردشگری ریلی اشکال مختلف گردشگری را با محوریت سفر با قطار در بر می گیرد و می توان آن را به دو دسته تقسیم کرد: ریل گذاری و تجربه ریلی.

این مطالعه موردی به بررسی هر دو شکل آن می پردازد و صنعت گردشگری ریلی را تجزیه و تحلیل می کند و چشم اندازهای آینده آن را ارزیابی می کند.

گردشگری ریلی فرصتی را برای بازدید از چندین مکان در یک تعطیلات فراهم می کند ، که هم افراد علاقه مند سفر ، که می خواهند تا آنجا که می توانند ببینند و تجربه کنند و هم طرفداران گردشگری های بلند مدت ، طرفداران یک آرامش و رویکرد حرفه ایی به سفر را .

حالا  در واقع دیدن قطارهای لوکس که به عنوان قطارهای کروز توصیف می شوند خود یک عامل ایجاد سفر ها و تجربه آرامبخش حضور در کنار خانواده و آرامش در سفر .

زمانی که برای عده ایی ایجاد خطوط هوایی کم هزینه  به دلیل عدم دسترسی آسان و عدم ارزان تر کردن هزینه ها مطرح است  و با این حال ، شرایط موجود زمینه مناسبی برای گردشگری قطار را فراهم می کند.

 در واقع ، وقتی مسافران به طور فزاینده ای از تأثیر خود بر محیط آگاه می شوند ، یک گزینه جایگزین سبزتر برای سفر خود را فراهم می کنند و قطار  به چیزی بیش از یک حالت ساده حمل و نقل تبدیل شده  و کانون اصلی مسافرت  و اگر مبدا  نیازهای حداقلی با جاذبه های خاص داشته باشد حداقل به یک نقطه مرکزی تعطیلات در کشور تبدیل می شود .

حالا این گردشگری ریلی خود به خود به یک تجربه ریلی منحصر به فرد تبدیل خواهد شد و اگر مسیر های ریل گذاری شده زیبایی‌های خاص داشته باشند بدون شک راه آهن مسیرهای کشور باید از مسیر منتهی به اردبیل به عنوان سبزترین خط ریلی کشور یاد می کنند .

حال از این مقدمه اشاره ای به حضور این کابین آهنی که این روزها زمزمه های جدی تری مبنی بر حضورش به گوش می رسد مدیران استانی را به جدیت بیشتری در حوزه گردشگری ایجاد خواهد کرد چرا که گردشگری بعد از حمل و نقل جاده ای نیاز به تخصص ریلی دارد .

با تکمیل این سخن بدون شک اگر اردبیل به دنبال جذب گردشگر است باید برای بعد از حمل و نقل ریلی برنامه ریزی های جدی تری داشته باشد .

پیشنهاد های ذهنی این چنین به نظر می رسد که در ابتدا مسیر های ریلی را با کمک منابع طبیعی و خود اهالی و نهادهای بخش خصوصی چنان سبز نگه داریم که خود مسیر ریلی اردبیل به عنوان یک مسیر سبز قابل اتکا در صنعت گردشگری باشد و این جزو تکلیف های اول همه مسیولین استانی است .

از وزیر محترم راه و شهرسازی نیز عاجزانه خواهشمندیم که بدلیل لوکس بودن این صنعت قطار های خاص با کلاس بالا را در این مسیر مستقر کنند چرا که استفاده از امکانات بروز دیگر برای نسل های جدید خود یک آپشن محسوب می شود .

در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همه عزیزانی که برای حضور سوت قطار که آروزی دیرینه ای برای مردم استان بود بی نهایت تقدیر و تشکر دارم بویژه فرزند برومند استان اردبیل جناب حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران که اگر نبود بدون شک رویای قطار را باید در سالهای بعد از ما تجربه می کردیم .

در تاریخ تمدن بشری تنها چیزی که اقتصاد بشریت را رونق داده حمل و نقل بوده و استفاده از این ظرفیت ها یعنی رسیدن به توسعه ثابت پایدار و فقط اگر کمبودهای مدیریتی را نیز جبران کنیم نتیجه ای بهتر خواهیم گرفت و انشالله اردبیل و شهرهایی مثل سرعین و مشکین شهر و حتی شهرهای شمالی استان نیز از این نعمت وصل شدن به خط ریلی بهره خواهند برد انشالله

 

آیا این خبر مفید بود؟