استعداد سنجی متقاضیان مشاغل خانگی

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل ، مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل از اتمام فرآیند استعدادسنجی بیش از ۲۰۰ نفر از متقاضیان طرح در این استان خبرداد.

میثم ضارب‌نیا گفت: در استعدادسنجی که از جمله شاخص‌های مهم ارزیابی متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی است افراد با پاسخ به ۵۵ سوال، ارزیابی شده و توانایی افراد در خرید، فروش، بازاریابی، به دست آوردن محصولات اولیه، تبلیغ، همچنین برخی ویژگی‌های روان‌شناختی و شخصیتی فرد بررسی می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی حاکم بر جامعه افزود: با اینکه در شرایط کنونی محدودیت‌های قابل توجهی برای حضور افراد در کلاس‌های آموزشی، مشاوره و استعدادسنجی داریم، اما به همت دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل، استعدادسنجی متقاضیان در حال انجام است و تلاش می‌شود تا یک ماه آتی استعدادسنجی بیش از ۵۰۰ نفر از متقاضیان به اتمام برسد.

مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل گفت: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای اشتغال، توانمندسازی و معرفی ظرفیت‌های تولیدی استان فراهم کرده است.

نرخ بیکاری رسمی اعلام شده در استان اردبیل حدود ۱۶ درصد و ۶۵ هزار نفر است، ولی برخی مراجع که آمار‌های کشوری بیکاری را اعلام می‌کنند، نرخ بیکاری در این استان را حدود ۱۰ درصد اعلام کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟