نصب دوربین‌های پیشرفته رصد و پایش جنگل‌های گلستان

 

به گزارش رکنا استان گلستان،عبدالرحیم لطفی با اعلام خبر  فوق  و  با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی استان خصوصا جنگل‌ها یکی از مهمترین وظایف ماست گفت: طبق برآورد کارشناسان برای پایش مستمر و دقیق، جنگل‌های استان حداقل به 20دوربین تخصصی نیاز دارد که مراحل جانمایی آنها انجام شده و تلاش‌ها برای تهیه آن در حال انجام است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان افزود: هم اکنون 6 دوربین خریداری شده که 3مورد از آنها در مناطق درازنو، ارتفاعات آزاد شهر و جنگل‌های عرب داغ کلاله نصب شده است.

وی با اشاره به کیفیت بالای این دوربین‌ها گفت: به عنوان مثال دوربینی که در درازنو نصب است قابلیت این را دارد که پلاک ماشین‌های در حال تردد در میدان بسیج گرگان را خوانش نماید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان همچنین گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده راه اندازی سیستم مانیتورینگ در استان است که به طور دقیق و مستمر مسئولیت پایش اطلاعات ارسالی این دوربین‌ها را برعهده دارد.

لطفی افزود: کار تهیه بی سیم‌های دیجیتال مجهز به سیستم ردیابی ماهواره‌ای و تجهیزات انفرادی مورد نیاز ماموران منابع طبیعی انجام شده تا همکاران ما بتوانند با ایمنی بیشتر و کیفیت بهتر به وظایف خود عمل کنند.

وی در پایان با اشاره به افزایش دمای هوا طی روز‌های آینده از آماده باش نیرو‌های منابع طبیعی برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی خبر داد و از مردم خواست در صورت ورود به عرصه‌های طبیعی به طور جدی از افروختن آتش خودداری نمایند.


گرگان/کرامتی

آیا این خبر مفید بود؟