عملکرد بسیج دانش‌آموزی استان تشریح شد

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی؛ " محمد جعفری" در گفتگویی با این روابط عمومی، عملکرد بسیج دانش آموزی مازندران را تشریح کرد.
 وی به راه‌اندازی کانال زنگ تفریح در صفحات مجازی اشاره کرده و گفت: کانال زنگ تفریح جهت بروز و ظهور استعدادهای نوجوانان دانش‌آموز و همچنین معرفی نهادهای علمی مرتبط و همچنین جهت پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و همسو کردن دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه علمی و فرهنگی توسط سازمان بسیج دانش‌آموزی استان مازندران ایجاد گردید که تاکنون دارای  حدود  3000 مخاطب در شبکه‌های مختلف اجتماعی است و نزدیک به  4000  اثر در قالب‌های مختلف جهت ارزیابی به استان فرستاده شد.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی مازندران با اشاره به اجرای برنامه شهید بهنام محمدی در سطح مدارس هدف مقطع راهنمایی تصریح کرد: طرح شهید بهنام محمدی متشکل از 17 برنامه مختلف از طریق مربیان آموزش دیده و با همکاری ادارات آموزش و پرورش و مدیران در مدارس اجرا می گردد. در پی شیوع بیماری کرونا و عدم اجرای برنامه‌های میدانی در خصوص برنامه شهید بهنام محمدی اقدام به راه‌اندازی کانال مثبت بهنام دختران و کانال مثبت بهنام پسران در سطح 149 مدرسه هدف طرح در 35 حوزه تابعه گردید. 
جعفری به کسب 7 مدال در لیگ علمی پایا توسط اعضای بسیج دانش آموزی استان اشاره و خاطرنشان کرد: لیگ علمی پایا در 7 رشته علوم پایه، علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی،کامپیوتر و برنامه نویسی ،پژوهش و کار آفرینی از مقطع ششم تا یازدهم برگزار می‌گردد. بعد از برگزاری مرحله مقدماتی تیم‌های برتر در هر حوزه به تفکیک رشته جنسیت به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می‌کنند و از بین آزمون دهندگان مرحله نیمه نهایی تنها 8 تیم برتر کشور در هر پایه و رشته به مرحله نهایی که به‌صورت بین المللی به حضور حدود ده کشور از جهان اسلام برگزار می‌گردد شرکت می‌نمایند. در این دوره 3 مدال نقره و 4 مدال برنز وکسب رتبه سوم توسط استان مازندران در مجموع کسب 7 مدال در رشته‌های (علوم پایه، کامپیوتر و برنامه‌نویسی، پژوهشی، کارآفرینی) در پایه‌های تحصیلی ششم، نهم، دهم، یازدهم به دست آمد. 
وی برگزاری اردوی راهیان نور مجازی را از ابتکارات بسیج دانش آموزی مازندران برشمرده و اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد راهیان نور جهت اجرای راهیان نور مجازی سازمان بسیج دانش آموزی با همکاری اداره‌کل آموزش پرورش استان اقدام به برگزاری راهیان نور به‌صورت مجازی و زنده راهیان نور در سال99 در کانال شاد و در کانال بسیج دانش‌آموزی در این سامانه نموده که با استقبال پرشور دانش‌آموزان رو به رو شده است.
این مسئول استانی به اقدامات انجام شده در همین رابطه اشاره کرده و گفت: تهیه و پخش تیزر تبلیغاتی اردوی راهیان نور در شبکه استانی و فضای مجازی استانی و اعزام اکیپی از عوامل اجرایی به مناطق عملیاتی جنوب متشکل از خادمین، عوامل تصویر برداری، راویان منتخب (سرداران دفاع مقدس استان- مسئولین سازمان بسیج دانش‌آموزی و اردویی و گردشگری و حفظ آثار سپاه کربلا با همکاری و هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و بسیج دانش‌آموزی و سازمان اردویی و حفظ آثار سپاه کربلا ) از جمله اقدامات انجام شده در این راستا بود که درمجموع  27000 نفر از کانال ایجاد شده بازدید و از طریق لینک کانال استان در بستر شبکه شاد @bd_mazand این برنامه‌ها را دنبال کردند. 
محمد جعفری در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی استان با حضور سردار فرمانده محترم سپاه کربلا و مدیرکل آموزش و پرورش استان کانال بسیج دانش‌آموزی استان به آدرس @bd_mazand در شبکه شاد افتتاح و از تولیدات و محصولات رسانه ای (مستندات، محتواهای صوتی، دوره‌های مجازی توانمندسازی و کادرسازی و مهارت افزایی و محتویات مکتوب و فرهنگی) رونمایی شد.


انتهای پیام/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟