کشتی‌گیر ناشنوای اردبیلی مدال طلای مسابقات جهانی ترکیه را کسب کرد

به گزارش رکنا در اردبیل، مسابقات جهانی کشتی نانشنوایان جهان به میزبانی کشور ترکیه برگزار شد که کشتی‌گیران جوان و بزرگسال ناشنوای کشورمان در قالب کاروان مرحوم زنده یاد علی دلفانی (کشتی‌گیر فقید) در این مسابقات خوش درخشیدند.

بر این اساس تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز نائب قهرمان این رقابت‌ها شد و تیم‌های ترکیه و قزاقستان در جایگاه اول و سوم قرار گرفتند.

در این مسابقات حسین نوری در وزن ۷۴ کیلوگرم و حمیدرضا کنعانی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال طلا، محمد سیاهوشی در وزن ۵۷ کیلوگرم، فرود حجتی در وزن ۷۰ کیلوگرم و محسن منوچهر در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و کیوان رستم آبادی، حسین دریکوند و حسن مدانلو در اوزان۶۱، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز قهرمانی جهان دست یافتند.

تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ناشنوایان با کسب ۳ مدال نقره عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان در ترکیه را به دست آورد.

در پایان این رقابت‌ها صادق ابوالوفایی، مهدی بخشی و اصغر کریمی در اوزان ۵۵، ۶۳ و ۷۲ کیلوگرم سه مدال نقره برای کشورمان به دست آوردند و تیم ایران پس از تیم ترکیه بر سکوی دوم ایستاد و قزاقستان سوم شد.

آزادکاران جوان ناشنوای کشورمان با کسب ۴ مدال نقره و برنز پس از تیم‌های روسیه و ترکیه عنوان سومی رقابت‌های کشتی آزاد جوانان ناشنوایان مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان در ترکیه را به دست آوردند.

ابوالفضل جامه‌داری در وزن ۵۷ کیلوگرم مدال نقره و سجاد طاهریان، علی مومیوند و حسین کاظمی در اوزان ۶۱، ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم مدال برنز را برای کشورمان به دست آورند.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ناشنوای کشورمان با کسب ۱مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۲ مدال برنز، پس از تیم روسیه به‌عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان در ترکیه دست یافت و تیم میزبان نیز سوم شد.

امیرمحمد قلی‌نیا در وزن ۸۷ کیلوگرم مدال طلا، مجتبی مالک آبادی در وزن ۶۳ کیلوگرم مدال نقره و مصطفی یحیایی در وزن ۶۰ کیلوگرم و علی وطن پرست در وزن ۵۵ کیلوگرم مدال برنز این مسابقات را برای کشورمان به دست آوردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟