ضرورت همکاری مردم در جهت مقابله با بحران کم‌آبی
به گزارش خبرنگار رکنا از لرستان، مهندس حمیدرضا کرم وند در جمع خبرنگاران از آمادگی این شرکت برای تامین آب شرب روستاهای غیر تحت پوشش خبر داد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی هایی که از وضعیت سخت تابستان امسال داشتیم، شرکت آب و فاضلاب استان، نسبت به تهیه تجهیزات به ویژه تانکرهای آبرسان در زمینه مدیریت بحران اقدامات موثری انجام داده است.

کرموند به تشریح برنامه های این شرکت در جهت مقابله با تنش آبی در استان پرداخت و تأکید کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی هایی که این شرکت در سال گذشته به ویژه در مسائل مربوط به مدیریت بحران و پدافند غیرعامل انجام داده است نسبت به مقابله با شرایط تنش آبی از آمادگی نسبی برخوردار است.

وی اظهار داشت: این شرکت در سال گذشته اقدام به خرید تجهیزات مدیریت بحران به ویژه تانکرهای آبرسان به تعداد لازم جهت مواقع اضطراری کرده است ولی نکته ی مهم است آن است که پیش بینی های چندماه گذشته حاکی از شرایط سخت در بحث تامین آب شرب در سطح شهرها و روستاهای استان با توجه به افزایش گرما و پایداری ویروس کرونا در استان بود که به همین دلیل سعی کردیم از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های شرکت به ویژه امکانات تاسیسات شهری برای مقابله با چالش‌های آبی در روستاها اقدام کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، گفت: هم اکنون در استان حدود هزار و ۳۰۰ روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب نیستند و این روستاها بصورت خودگردان آب شرب خود را از چشمه هایی که خود مدیریت آن را بر عهده داشته اند تامین کرده اند که در حال حاضر با توجه به شرایط سخت تنش آبی و افزایش بی سابقه گرما اکثر این چشمه ها دچار مشکل شده اند و یا درادامه فصل تابستان باکاهش آبدهی ویاخشک شدن مواجه خواهند شد.

کرموند به مشکلات این روستاها در بحث تأمین آب اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به رسالتی که شرکت آب و فاضلاب استان مبنی بر تامین آب شرب شهروندان و روستائیان دارد آمادگی داریم تا در صورت درخواست از سوی بخشداران و دهیاران این روستاها، همکاران ما نسبت به تامین آب شرب این روستاها اقدام کنند.
رئیس سازمان  نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی لرستان معرفی شد

درباره ما
تیم خبری همای سعادت از اردیبهشت 1395 با نشریه همای سعادت شروع به کار کرده و در اردیبهشت 1398 با پایگاه خبری همای سعادت فعالیت خود را گسترش داد. امید است بتوانیم با جدیدترین اخبار استان لرستان در خدمت همتباران عزیزمان باشیم.
طراحی و پشتیبانی رایسام

تمامی حقوق مادی و معنوی برای همای سعادت محفوظ می باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟