جلسه هم اندیشی برگزاری دومین جشنواره رسانه و مدیریت شهری شورا

به گزارش رکنا رشت، 

در این جلسه دکتر رمضانپور نرگسی با بیان اینکه یکی از ریل هایی که در دوره شورای پنجم ساخته شد، بحث مربوط به جشنواره رسانه و مدیریت شهری است، اظهار داشت: در این راستا یکی از اهدافی که شخص بنده به دنبال آن بوده ام، گسترش فضای هم اندیشی و تمرین دموکراسی توسط روزنامه نگارها، پایگاههای خبری و سایتها بود، چرا که این عزیزان یکی از رسالت های مهمی را که برگردن دارند، تنویر افکار عمومی نسبت به عملکردهای مدیران حوزه شهری است و اینکه محدود افراد باج خواه در این حوزه، به روزنامه نگاران و منتقدینی منصف مبدل گردند و در راستای اهداف شهر و شهروندان قلم بزنند، نه بر پایه مقاصد شخصی و بر اساس حب و بغضهای فردی و جناحی
 
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اهمیت آموزش، اذعان داشت: آموزش، اصلی مهم در هر کار ، بویژه حوزه رسانه میباشد و ما راغب هستیم، فعالین رسانه ای به معنای واقعی از استانداردها و ویژگیهای روزنامه نگاری و نویسندگی برخوردار باشند و این جشنواره می تواند ما را در این ریل قرار دهد و امیدوارم که شورای ششم ادامه دهنده این مسیر باشد و در سالهای آتی شاهد برگزاری هر چه با شکوهتر جشنواره رسانه و مدیریت شهری باشیم.
در ادامه جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: با احترام به آراء و خرد جمعی در خصوص افزایش داوران جشنواره، باید ببینیم هر یک از داوران منتخب در کنار یکدیگر از چه تراز و وزنی برخوردار خواهند بود.
 
فرهام زاهد افزود: در بخش گزارش تصویری باید به گونه ای برنامه ریزی و اطلاع رسانی گردد که فعالین این حوزه به برگزاری جشنواره با موضوعی خاص (کرونا) اطمینان خاطر داشته باشند و این فضا فراهم گردد تا بتوانند در دیگر محورهای جشنواره نیز آثار ارسال نمایند.
 
در ادامه سید پیام جعفری نیا رئیس روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت به ارائه توضیحاتی در خصوص کلیات برگزاری جشنواره پرداخت و در خصوص اهداف پنج گانه، محورها و بخشهای اصلی برگزاری جشنواره و مبنای انتخاب داوران جشنواره توضیحاتی را ارائه کرد.
در این جلسه قاسم مصفا ، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز اذعان داشت: با توجه به محورهای تخصصی جشنواره و مطالب تخصصی ارائه شده، مناسب است تا در هر بخش از نظر روسا و مشاورین متخصص همان حوزه در کمیسیونهای تخصصی شورا استفاده گردد.
 
در ادامه این جلسه، بهمنی رئیس خانه مطبوعات گیلان، کریمی پاشاکی، برنو، کشتکار و ژیلا طبسی از داوران دومین جشنواره رسانه و مدیریت شهری حاضر در جلسه به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص برگزاری هر چه بهتر این جشنواره پرداختند.
 
کریمی پاشاکی از داوران دومین جشنواره رسانه و مدیریت شهری شورا گفت: این اقدام شورای اسلامی شهر رشت میتواند در پیدا کردن دلایل چالش های توسعه همه جانبه شهر رشت بسیار تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: توجه به نگاه روزنامه نگاری اجتماعی و روزنامه نگاران و شهروندان که عمدتا به دغدغه ها و چالش ها، ظرفیتها و پتانسیل های شهری مثل رشت نگاه نقادانه البته با رعایت نقدی منصفانه و همه جانبه، می تواند مدیریت شهری را در حل و فصل موانع و مشکلات شهر رشت یاریگر باشد. ایده برگزاری جشنواره مدیریت شهری و رسانه، فرایند برد – برد مدیریت شهری و رسانه ها بعنوان نمایندگان افکار عمومی می باشد.
 
برنو، داور بخش عکاسی دومین جشنواره رسانه و مدیریت شهری گفت: برگزاری جشنواره میبایست هدفی را دنبال نماید و به زعم بنده هدف باید مشارکت بیشتر در دوره بعد جشنواره باشد. به گونه‌ای که عکاسان تصمیم بگیرند تا موضوع شهری انتخاب نمایند و داستان و هدفی را دنبال کرده و روزمرگی های شهری (محیط زیست، عمران، کرونا و …) در قالب عکس روایت نمایند.
 
برنو اضافه کرد: عکاسان میتوانند در ۵ محور ارائه شده و بخش ویژه (کرونا) ارسال آثار کنند.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟