ممنوعیت خروج مرغ از لرستان

به گزارش رکنا از لرستان، بهزاد منصوری روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار استان با محوریت تامین گوشت مرغ در بازار افزود: باتوجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در استان های مجاور و اختلاف فاحش آن با استان، احتمال افزایش خروج بی رویه این کالای اساسی با هدف سودجویی برخی افراد وجود دارد.

وی اظهار داشت: بنابراین مقرر شده است تا زمان تکمیل و تامین روزانه ۱۶۰ تن گوشت  مرغ جهت مصرف استان، از خروج مرغ زنده یا کشتارشده جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: همچنین باتوجه به کمبود گشوت مرغ در برخی شهرهای استان و مازاد تولید در برخی مناطق دیگر استان، مازاد تولید هر شهرستان باید با هماهنگی، دستور و پیگیری شهرستان های مبدا و مقصد ارسال شود.

منصوری گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه سوبرداشت نیز تشخیص مازاد تولید، کمبود و تقاضای هر شهرستان باید از طریق سازمان جهاد کشاورزی به فرمانداران ابلاغ شود.

وی همچنین با اشاره به مشکلات توزیع سنتی مرغ در استان اضافه کرد: به تازگی کارشناسان شرکت پست با استقرار در کشتارگاه و نصب لیبل و کد رهگیری روی محموله های کشتار شده، از واحدهای خرده فروشی رسید می گیرند که این امر در شفاف سازی فرآیند توزیع قابل توجه بوده است.

وی افزود: در این راستا بنا به درخواست اتاق پایش کالای اساسی استان از ستاد تنظیم بازار، توزیع خرده فروشی مرغ بر اساس مصوبات این ستاد از طریق سامانه آرتا کابوک و با کارمزد ۵۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم انجام می شود.

تولید سالانه مرغ در لرستان حدود ۸۰ هزار تن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟