تسهیلات جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا
 به گزارش رکنا از هرمزگان، مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان گفت  با اشاره به مصوبات شصت و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا،تسهیلات مالیاتی مطرح شده را به این شرح می باشد:
 

صدور، تجدید و یا تمدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی و حقوقی، موضوع ماده (۱۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم تا تاریخ 1400/06/31 نیاز به استعلام و ارایه گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده، نخواهد داشت.

صنوف به شدت آسیب‌دیده از ویروس کرونا که فهرست آنها به تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌رسد، از بخشودگی کامل جرایم مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده اشخاص حقیقی در موعد مقرر قانونی برای دوره‌های دوم و سوم سال ۱۳۹۹ برخوردار می‌شوند.

همچنین درخصوص صنوف یاد شده، اقساط معوق و سررسید شده مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده طی سال ۱۳۹۹ آنان حداکثر تا تاریخ 1400/03/31 امهال می‌گردد.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان در پایان گفت 15 تیرماه آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل می باشد و از اشخاص حقیقی خواست جهت بهره مندی از تسهیلات و معافیت های مالیاتی با مراجعه به درگاه ملی مالیات به نشانی  www.intamedia.ir نسبت به ارایه اظهارنامه و فرم تبصره ماده 100مراجعه نمایند

انتهای پیام/حیدری

آیا این خبر مفید بود؟