رشد 600 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شرق هرمزگان

به گزارش رکنا از هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان اظهار داشت: با افزایش پهلوگیری شناورهای ورودی شامل لنج های سنتی، لندینگ کراف، بارج و تسریع در امر تخلیه و بارگیری، صادرات غیر نفتی در سه ماه نخست سال 55 هزار تن بوده، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 600 درصد رشد به ثبت رسیده است.
محمد حسینی تختی عنوان کرد: بندر جاسک به مزیت رقابتی کمترین فاصله با بنادر عمان و سهولت در جابجایی محصولات به ویژه میوه و تره بار توسط کانتینر یخچالی به دلیل امنیت و سلامت و سهولت و سرعت در این نوع جابجایی،بیش از پیش مورد توجه صاحبان کالا و تجار و سرمایه گذران قرار گرفته است.
این مسوول عنوان داشت: سیاست های جدید سازمان مبنی بر ارتقا ضریب ایمنی زیر ساخت پهلوگیری شناورها و با تکمیل 87 درصدی تعمیرات اساسی اسکله های بندر جاسک و ساختمان مرجع دریایی،این بندر فعالیت مستمری در زمینه تجاری و سرمیه گذاری داشته است.
لازم به ذکر است، بندر جاسک یک بندر مهم با جایگاه استراتژیک در تجارت دریایی را داراست که در فاصله 320 کیلومتری بندرعباس قرار دارد و به آب های آزاد  با مزیت کمترین فاصله با بنادر عمان چشم اندازی روشن در لجستیک و چرخه کالا در آینده خواهد داشت.

انتهای پیام/ح

 

 

آیا این خبر مفید بود؟