تعداد مشترکین برق استان همدان از مرز ۷۷۰ هزار نفر گذشت

به گزارش رکنا در همدان به  نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان؛ شیرزاد جمشیدی با بیان اینکه میانگین انرژی تحویلی شرکت ۳ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۲۸۹ مگاوات ساعت و فروش سالانه نیز ۳ میلیون و ۴۷۹ میلیون و ۳۳۸ مگاوات ساعت است، گفت: یکی از پدیده‌هایی که باعث ایجاد تلفات و از دست رفتن این انرژی پاک می‌شود پدیده سرقت انرژی و برق‌های غیرمجاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: برای مبارزه با برق‌های غیرمجاز در این شرکت راهکارهای متعددی در دستور کار قرار دارد که یکی از آنها عقد قرارداد با مشاورین حقوقی است که از طریق ۱۵ نفر در واحدهای تابعه این موضوعات پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته دو هزار و ۶۱۱ پرونده توسط دفتر حقوقی شرکت پیگیری شد که از این تعداد دو هزار و ۲۵۳ مورد آن مربوط به برق‌های غیر مجاز بود.

جمشیدی با بیان اینکه از مجموع این پرونده‌ها تعداد دو هزار و ۴۷۶ مورد منجر به نتیجه شد، عنوان کرد: با توجه به این امر بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۶۱ میلیون ریال بابت خسارت‌های وارده به شبکه و ۱۴ میلیارد و ۳۶۶ میلیون ریال بابت انرژی سرقت شده از متخلفین اخذ شد.

وی عنوان کرد: علاوه بر جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز و پیگیری آنها در صورت وجود شرایط فنی، انشعابات کشف شده غیرمجاز به مجاز تبدیل می‌شوند که طی سال گذشته تعداد آن ۹۷۹ مورد بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟