بهارانه کتاب ١٤٠٠" آغاز شد

به گزارش رکنا در همدان، احمدرضا احسانی اظهار کرد: در «بهارانه کتاب ١٤٠٠» سقف مجاز خرید برای هر خریدار دو میلیون ریال است و خریداران می‌توانند از ١٧ تا ٢٣ خردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح‌، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ٢٠درصدی خریداری کنند.

احسانی با تأکید بر اینکه در این دوره از طرح کتاب 19 کتاب فروشی از استان ثبت نام کرده‌اند؛ گفت: از این تعداد 16 کتابفروشی در همدان و 3 کتاب فروشی در ملایر فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح بهارانه کتاب ١٤٠٠، به تفکیک هر شهر، روی سایت طرح های فصلی کتاب  قابل مشاهده است.

به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند. در این طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

این طرح هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب است، در آخرین دوره که زمستانه کتاب ۱۳۹۹ بود، ۹۳۶ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت فعال داشته‌اند

 

آیا این خبر مفید بود؟