مسئولین کرمانشاه تا جایی از مشکلات خبر دارند که خودروهای شاسی بلند آنان اجازه می دهد

به گزارش رکنا از کرمانشاه، هاشم پورمحمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به میزبانی خبرگزاری مهر برگزار شد با بیان اینکه دکتر سعید جلیلی ستادی ندارد بلکه بصورت خودجوش و مردمی اداره می‌شود اظهار داشت: جریان گفتمان انقلاب از سال 92 در کرمانشاه کلید خورد و حرکت خود را آغاز کرد و درحال حاضر با انتخابات کنونی منسجم تر شده است که با آمدن آقای جلیلی بصورت رسمی، ستادهای مردمی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه چندین ستاد در سطح استان آماده شده و طی چند روز اخیر رشد خواهد کرد افزود: هم‌آوایی، هم فکری و تعامل با یکدیگر برای ما در اولویت قرار دارد چراکه نگاه ما یک نگاه انقلابی است نه فرد محور، خیلی ها بدون آنکه ما بدانیم خودجوش ستاد تشکیل داده اند که باعث شده دکتر جلیلی را متمایز تر کند.

رابط هماهنگی ستاد دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه با بیان اینکه مطرح شدن پوششی بودن اصل انتخابات را به حاشیه می‌برد تصریح کرد: متاسفانه عده ای بجای آنکه به اهداف و برنامه های افراد نگاه کنند، موضوع پوششی بودن را مطرح می‌کنند، تا آنجا که بنده اطلاع دارم دکتر جلیلی با برنامه تا آخر در عرصه انتخابات خواهند ماند.

پورمحموی در ادامه با اشاره به برنامه های دکتر جلیلی گفت: برخی از برنامه های ایشان اعلام شده و زین پس نیز بیشتر به آن پرداخته خواهد شد.

وی، مشکل اصلی کشور را موضوع اقتصادی دانست و با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی خواست مردم و جوانان است تأکید کرد: کاهش ازدواج و خیلی از مسائل دیگر به مشکلات اقتصادی باز می‌گردد، بعنوان مثال در بحث کرونا خیلی از هنرمندان ضرر کردند وقتی شرایط اقتصادی مطلوب نباشد خیلی از مسائل دیگر را نیز در بر می‌گیرد.

عضو ستاد مرکزی دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه با بیان اینکه دکتر جلیلی با تشکیل دولت سایه، هشت سال برنامه ریزی و موازی با دولت کار کرد خاطرنشان کرد: در طی این هشت سال 110 سفر انجام گرفته، نشست های مختلفی برگزار شده و برآیند این هشت سال شده شناختی از مشکلات کشور و ایجاد برنامه، شناخت معضلات به ایجاد برنامه کمک می‌کند که اکنون می‌توان گفت ایشان برنامه ای مدون که بر اساس نظارت میدانی بررسی و تدوین شده است را دارد.

پورمحموی ادامه داد: شناختی که دکتر جلیلی از کرمانشاه دارند از مسؤلین استانی بیشتر است، مسؤلین کرمانشاهی تا جایی از مشکلات خبر دارند که ماشین های شاسی بلند آنان اجازه می‌دهد، اما ایشان با موتور تمام نقاط کرمانشاه را بررسی کرده، مرزهای استان و پتانسیل‌های موجود را می‌شناسد.

وی با بیان اینکه دکتر جلیلی بصورت تخصصی برنامه داده اند نه تیتر وار، افزود: بعنوان مثال در طرح وان که موضوع انرژی است برنامه ای مشخص تنظیم کرده اند، مشکلات در آن بررسی شده راهکار و پیشنهاد حل آن ارائه شده است، شعاری نداده اند، بلکه شعار ارائه برنامه تخصصی و اراده اجرا را داده اند.

رابط هماهنگی ستاد دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه، در ادامه به بحث برجام اشاره کرد و با بیان اینکه ایشان تنها کاندیدای هستند که تجربه کاری در سیاست خارجی در سطح کلان و اشراف بالایی بر سیاست خارجی دارند، گفت: یکی از برنامه های ایشان نگاه مناسب و سالم بر سیاست خارجی است، این نگاه سالم یک مورد آن مذاکره است چراکه مباحث سیاسی فقط مذاکره نیست، اگر سیاست خارجی محدود به مذاکره نشود برای مرزهای ما مناسب است، ایشان مخالف مذاکره نیستند بلکه یکی از راه ها را مذاکره می‌دانند، البته عقیده دارند که نباید این مذاکرات باعث ایجاد قفل در کشور شود.

حمایت از نخبگان مبحث دیگری بود که عضو ستاد مرکزی دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه به آن اشاره کرد و درخصوص آن اظهار داشت: حمایت و توجه به نخبگان برای ایشان مهم است و حتی بر نخبگانی که اکنون در خارج از کشور هستند نیز نگاه دارند، حضور نخبگان در کنار اقتصاد لازم و واجب است، پتانسیل های زیادی در همین کرمانشاه وجود دارد که باید آن‌را پرورش داد، چقدر از ظرفیت دانشگاه رازی که اساتید آن در سطح بین المللی حرف برای گفتن دارد استفاده شده است؟ لذا حمایت از نخبگان و نخبه پروری یکی از برنامه های دکتر جلیلی است.

پورمحمدی با بیان اینکه در دولت سایه کمیته های تخصصی با حضور نخبگان تشکیل شده و از تمامی طیف های سیاسی در آن حضور دارند، تأکید کرد: یکی از ویژگی های بارز دکتر جلیلی که در اخلاق سیاسی ما گم‌شده نگاه به منافع ملی است نه به منافع شخصی، حتی ایشان اعلام کرده اند که تمامی اعضای ستاد باید مبلغ گفتمان انقلابی باشند که این نشان می‌دهد که نگاه ایشان ملی است نه فرد محور و همین باور را نیز عملی کردند، در هشت سال دولت سایه که برای حل مشکلات راهکار پیدا شد، احتکار نشد بلکه به دولت حاضر ارائه شد، وقتی اقدامات خوبی در حوزه کشاورزی توسط دولت انجام شد ایشان تشکر کرد که این نشان از دیدگاه فراجناحی دکتر جلیلی است.

وی در ادامه با بیان اینکه مشارکت حداکثری برای گفتمان جریان انقلاب مهم است تصریح کرد: هرجا که دشمنان تلاش کردند که مردم در عرصه حضور نداشته باشند یعنی عرصه ای است که مردم باید حضور داشته باشند، تمامی طیف های سیاسی چه موافق آقای جلیلی چه مخالف ایشان باید حضوری حداکثری در انتخابات داشته باشند، مردم گله دارند درست اما نباید با انتخابات قهر کرد.

رابط هماهنگی ستاد دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه با بیان اینکه درب های ستاد دکتر جلیلی برروی تمامی مردم با تمامی نگاه های سیاسی باز است و اکنون نیز تمامی اقشار مردم حضور دارند و حضور حداکثری برای ما در انتخابات اولویت است گفت: بحث دوم انتخابات، انتخاب شخص اصلح است که مردم باید توجه ویژه ای به این اصل داشته باشند.

پورمحموی با بیان اینکه دوگانه سیاست و اقتصاد زمانی مطرح می‌شود که در جریان اهم مشکلات کشور نباشیم، ایجاد دوگانگی را انحراف در بیان مشکلات دانست و گفت: نگاه به تولید جزو برنامه های مهم دکتر جلیلی است، هرچقدر اقتصاد تولید محور باشد، سوق مالی به تولید بیشتر می‌شود تا سپرده گذاری در بانک جهت دریافت سود.

صادرات نفت و جلوگیری از خام فروشی موضوع دیگر مورد بحث پورمحمدی در نشست با اصحاب رسانه بود، وی در این خصوص بیان کرد: نگاه دکتر جلیلی این است که باید سیاست نفت را به سمتی ببریم که ارز آوری بیشتری داشته باشیم، خام فروشی را رسماً باید توقیف کرد چراکه ضربه به اقتصاد مملکت وارد می‌کند که در تحریم ها هم دیدیم باعث ایجاد ضربه شده است.

عضو ستاد دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه، نگاه به صنایعی که تاکنون دیده نشده است را جزو برنامه های دکتر جلیلی اعلام کرد و با بیان اینکه در استان کرمانشاه پتانسیل های زیادی در بحث معادن وجود دارد، گفت: معادن قیرطبیعی در کرمانشاه بی نظیر است که باعث ایجاد اشتغال و ارز آوری می‌شود اما به آن توجهی نمی‌شود، این که دیگر به مذاکرات و برجام ربطی ندارد.

بحث فرار مالیاتی موضوع داغ این نشست بود که پورمحمدی درخصوص آن اظهار داشت: یکی از مواردی که عدالت اجتماعی را خدشه دار کرده فرار مالیاتی است، مالیات از اقشار متوسط و ضعیف جامعه اخذ می‌شود اما افرادی که پول های کلان می‌برند فرار می‌کنند که دکتر جلیلی برنامه های مدونی جهت این موضوع مد نظر قرار داده است.

وی، موضوع ائتلاف در بین کاندیدهای جریان انقلاب را یک بحث کلان دانست و گفت: هرجا لازم باشد، اقداماتی جهت اعتلای گفتمان انقلابی صورت خواهد گرفت.

رابط هماهنگی ستاد دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه در تشریح نگاه و گفتمان انقلابی بیان کرد: نگاه انقلابی یعنی منافع حزبی و جناحی کنار رود و منافع ملی مد نظر قرار گیرد، یعنی راه حل رفع مشکلات کشور در داخل است نه خارج از کشور، با شعار هیچ اتفاقی نمی‌افتد، با گریه برای کوله بران مشکلات آنان حل نمی‌شود بلکه یک جریان اخلاق مدار و با برنامه باید پا به عرصه بگذارد تا سرمایه اجتماعی افزایش پیدا کند.

این عضو ستاد دکتر جلیلی با بیان اینکه در صداقت و پاکدستی دکتر سعید جلیلی شکی نیست و در زندگی ایشان حتی نقطه خاکستری وجود ندارند، از تجربیات بالای جلیلی به واسطه سمت های ایشان سخن گفت که این موارد باعث ایجاد جهش کشور در چهار سال آینده خواهد بود.

پورمحمدی در ادامه درخصوص برنامه های دکتر جلیلی جهت حل مشکلات مناطق مرزی بخصوص کرمانشاه خاطرنشان کرد: رتبه نرخ تورم در کرمانشاه اول است، رتبه بیکاری در بین سه استان اول هستیم که البته وقتی رتبه بیکاری در استان کاهش می‌آید بدلیل ایجاد اشتغال نیست بلکه بدلیل فرار نیروی کار از کرمانشاه و یا شغل های کاذبی است که بدلیل وقوع زلزله رخ داده، که یکی از برنامه های دکتر جلیلی در استان های مرزی، ارتباط با کشورهای است که نقاط مشترکی با آنان داریم، در بحث منطقه آزاد قصرشیرین، مرز خسروی، گردشگری و دیگر پتانسیل های موجود کرمانشاه می‌توانیم در ارتباط با کشورهای همسایه، تحول ایجاد کرد.

وی ادامه داد: از نگاه برنامه های دکتر جلیلی، هفت میلیون مرز نشین باید به هفت میلیون صادر کننده تبدیل شوند، در بحث گردشگری طرحی تحت عنوان سفر برای همه شهروندان ایرانی تدوین شده که باوجود پتانسیل های گردشگری موجود در کرمانشاه می‌تواند نقطه عطفی باشد.

رابط هماهنگی ستاد دکتر سعید جلیلی در استان کرمانشاه، اصلاح اقتصاد با کمک جوانان و نخبگان را امری ضروری دانست و با طرح این سوال که تاکنون چه میزان از نخبگان جوان ما در تعیین اقتصاد نقش داشته اند، این موضوع مهم را یکی از برنامه های دکتر جلیلی اعلام کرد.

روشن کردن موتور تولید و اشتغال، احیای شهرک های صنعتی، جلوگیری از صدور بخشنامه های الکی و ارتقای خصوصی سازی، از برنامه های دکتر جلیلی جهت اشتغال بود که عضو ارشد ستاد وی در کرمانشاه به آنان در نشست خبری با اصحاب رسانه اشاره کرد.

پورمحمدی، یکی دیگر از برنامه های مهم دکتر جلیلی جهت اشتغال را، بسیج تمامی وزارتخانه ها اعلام و درخصوص آن بیان داشت: برخی از وزارتخانه ها فقط بخشنامه صادر می‌کنند که الزامات اجرایی آن مشخص نیست، لذا باید همه بسیج شوند که لازمه این اتفاقات داشتن برنامه، باور و اراده است.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟