ایجاد باراندازهای کشاورزی و تضمین خرید محصولات ضروری است

به گزارش رکنا از هرمزگان، علی باقرزاده گفت: تاکنون ۱۶۹ فقره پروانه بهره برداری واحدهای صنایع بسته بندی را به متقاضیان داده و ۴ هزار نفر دراین واحدها مشغول بکار هستند.

 

وی با بیان اینکه واحدهای صنایع بسته بندی می‌توانند یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی را در حوزه شیلاتی، دامی، گلخانه ای و باغی جذب کنند، تصریح کرد: ۵۱۱ پروانه جدید واحدهای صنایع بسته‌بندی در حال صدور است که با شروع به کار آن‌ها حدود ۱۰ هزار نفر مشغول بکار می‌شوند و عملیات اجرایی ۱۲۰  واحد آن در حال انجام است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان ادامه داد: صنایع بسته بندی استان روند رو به رشدی داشته و در بحث شیلات شرایط خاص بوده، درخواست سرمایه گذاری در آن زیاد است.

وی همچنین در خصوص باراندازهای کشاورزی عنوان کرد: در صورت وجود باراندازها کشاورزان استان دیگر نیاز به دلالان نداشته و بحران  قیمت محصولات کشاورزی در استان کاهش پیدا می کند.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر مجوز بارانداز در شهرستان رودان صادر شده و عملیات اجرایی یک پایانه صادراتی در اسکله شهید رجایی نیز آغاز شده، حداقل برای هر منطقه یک بارانداز مناسب با سردخانه نیاز داشته تا دغدغه های کشاورز را از بین ببریم و خرید محصول کشاورز تضمین شود.

باقرزاده با اشاره به اینکه تسهیلات کم بهره جهت راه اندازی ای واحدها بایستی در نظرگرفته شود، اظهار کرد: در حوزه شیلات نیز در صورت عملکرد خوب بایستی زیرساختهای برق را تامین کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: بایستی به بحث حفاظت ذخایر آبزیان نیز کمک شود.

انتهای پیام/حیدری

 

آیا این خبر مفید بود؟