اولویت کارخانجات باید تولید سیمان مرغوب باشد

به گزارش رکنا رشت، رئیس سازمان صمت گیلان بحث حمل و نقل و بالا بودن قیمت تمام شده محصول را از چالش های جدی این صنعت در استان برشمرد و اظهار داشت: نیازمند بررسی کارشناسانه و اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب برای حل مشکلات سیمان برای ایجاد اشتغال بیشتر و تامین مطلوب نیازمندی های عمرانی هستیم.

وی طرح توسعه در دست احداث شرکت سیمان سبز را حایز اهمیت دانست و افزود: با عنایت به دانش بنیان و صادرات محور بودن طرح جدید و محصول آن، اجرای آن می تواند در صنعت سیمان تحول آفرین باشد.

مهرداد احمدی، مدیرعامل شرکت سیمان سبز گیلان نیز در این نشست به بیان برخی از مشکلا پرداخت و گفت:مشکلات عمده شرکت شامل بالا بودن قیمت مواد اولیه در مقایسه با شرکتهای مشابه، عدم دارا بودن ناوگان حمل و نقل برای حمل مواد اولیه و نیز بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی است که البته این مساله با مساعدت سازمان صمت در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت سیمان سبز گیلان اضافه نمود: ایمن سازی و بستر سازی تکمیلی برای کارخانه جهت افزایش استحکام و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در آینده در دست اقدام است.

در این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، معاون فرماندار و بخشدار سیاهکل، رئیس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی و هیئت مدیره انجمن بتن و فرآورده های بتنی استان حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون سیمان پرداختند و در پایان نشست از خطوط تولید شرکت سیمان سبز در دیلمان بازدید بعمل آمد.

گفتنی است در گیلان دو کارخانه سیمان با تولید سالیانه بیش از 2 میلیون و 250 هزار تن فعالیت دارد که زمینه اشتغال بیش از 2 هزار نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.

رشت/مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟