سارقان میلیاردی دستگیر شدند

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل ، سردار هوشنگ حسینی گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت منزل در اردبیل، کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی از محل وقوع سرقت‌ها و افزایش کنترل‌های انتظامی رد پای سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای در رابطه با سرقت‌های به وقوع پیوسته را شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه ماموران با هماهنگی مراجع قضایی و مراقبت‌های نامحسوس این سارق حرفه‌ای را دستگیر کردند، اظهارکرد: سارق دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی و در مواجهه با مدارک و مستندات لب به سخن گشود و به ارتکاب ۱۲۰ فقره سرقت منزل با همدستی سه سارق دیگر اعتراف که آن‌ها نیز با هماهنگی قضایی و در عملیات‌های جداگانه پلیسی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف تعداد قابل توجهی اموال مسروقه از سارقان خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش اموال مسروقه را ۱۰۰ میلیارد اعلام کردند.

سردار حسینی با بیان اینکه سارقان با دستور مقام قضایی و با صدور قرار سنگین راهی زندان شدند، افزود: توجه به هشدار‌های انتظامی و کاربردی کردن آموزش‌های همگانی پلیس در حوزه پیشگیری از سرقت، ضامن ناکامی سارقان است.

او با هشدار به سارقان و افراد هنجارشکن خاطر نشان کرد: امنیت جامعه خط قرمز پلیس بوده و پلیس اجازه خدشه‌دار کردن آن را به سارقان و افراد هنجارشکن نخواهد داد.

وی با بیان اینکه بهترین راه برای پیشگیری از سرقت‌ها همکاری مردم با پلیس است، اظهارکرد: هموطنان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موارد را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟