فرهنگ ایثار و شهادت، موجب بالندگی انقلاب اسلامی است

به گزارش رکنا از ساری،جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و شورای هماهنگی امور ایثارگران استان به ریاست احمد حسین زادگان، استاندار مازندران و با حضور معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی و توسعه مدیریت و منابع استانداری، فرمانداران؛ شهرداران؛ مدیران دستگاه های اجرایی استان؛ مسئولین ایثارگران؛ اعضاء شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان و شهرستان همزمان بصورت حضوری و ویدئوکنفرانس در استانداری و دستگاه های یاد شده برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران، پیشاپیش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام شهیدان، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، قیام خونین 15 خرداد و تسلیت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و 10400 شهید گرانقدر استان مازندران، افزود: صیانت از آرمان های امام راحل و شهیدان والامقام که با خون خود، صحیفه تاریخ مقاومت ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی را رنگین و جاودانه کردند، یک رسالت همگانی است.

استاندار، با بیان این که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بویژه در جریان جنگ نرم و فرهنگی که دشمنان ما به راه انداختند و در این راه از همه امکانات بهره جستند، یک دیوار و سپر مستحکم است، یادآور شد: نسل جوان باید با آرمان ها، اهداف، عقاید و سبک زندگی و منش شهدا آشنا شود.

مقام عالی دولت در مازندران، رسیدگی به امور خانواده های شهدا و ایثارگران را یک وظیفه بزرگ برای مدیران و مسئولین بویژه دستگاه های ذی ربط دانست و گفت: فرمانداران، مدیران و نمایندگان این حوزه در دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و .... باید پیشبرد امور این عزیزان را در محور کارهای خود قرار دند.

حسین زادگان، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران را از دیگر مسئولیت های مهم مدیران دانست و افزود: تجلیل از مقام شامخ و جایگاه این انسان های وارسته که در مسیر تداوم آرمان و راه و هدف شهیدان خود پایمردی کردند، یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: عزت، اعتبار و اقتدار ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی با همه بدخواهی ها؛ توطئه ها و نیرنگ های دشمنان و اذناب منطقه ای آنان در طول بیش از 40 سال از حیات پربرکت انقلاب اسلامی، رهین جانفشانی شهداست و استمرار این مسیر تنها راه مایوس کردن دشمنان است.

استاندار با بیان این که ارزش های الهی چون ایثار و شهادت، جامعه ما را در برابر تکانه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی قدرتمند می کند، گفت: از انواع شیوه های اطلاع رسانی و فرآیندهای آگاهی بخشی بویژه رسانه های اجتماعی و کارآمد باید در جهت تقویت فرهنگ ایثار و شهادت بهره برد.

در این جلسه با حضور استاندار مازندران از رقیه صفری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، فرماندهی نیروی انتظامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانداران شهرستان های ساری و بابل، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر کل جهاد کشاورزی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛ دیدار و تجلیل و تکریم خانواده شاهد و ایثارگر و رسیدگی و حل مشکل ایثارگران با اهداء لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.


ساری/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟