سگ‌های بلاصاحب بوشهر واکسینه شدند

به گزارش رکنا از بوشهر ،سیروس بنافی  با اشاره به اجرای این طرح واکسیناسیون رایگان علیه بیماری هاری اظهار داشت: در اولین مرحله واکسیناسیون رایگان بر علیه بیماری هاری در سال جاری ۵۲ قلاده سگ واکسینه و پیش بینی می‌شود در مراحل بعدی ۱۵۰ قلاده دیگر در جمعیت سگ‌های بلاصاحب جمع آوری شده کمپ شهرداری بوشهر واکسینه شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده تمامی محوطه کمپ توسط اکیپ اعزامی شبکه دامپزشکی سمپاشی و ضدعفونی شد.
وی در خصوص همکاری دامپزشکی شهرستان بوشهر با شهرداری بوشهر در کمپ سگ‌های بلاصاحب گفت: کمپی که در چند سال اخیر توسط شهرداری بندر بوشهر جهت نگهداری سگ‌های بلاصاحب در حومه شهر بوشهر راه اندازی شده و در همین خصوص و در راستای پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر با سازمان پسماند شهرداری بوشهر همکاری دارد.
بنافی افزود: علاوه بر واکسیناسیون در این کمپ از ابتدای سال تا کنون ۱۰۵ قلاده سگ گله نیز در سطح شهرستان بر علیه بیماری هاری واکسینه شده‌اند.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر یادآور شد: طی سه سال اخیر تعداد ۹۴۸ قلاده سگ در این کمپ واکسینه شدند و همچنین چند مرحله سمپاشی جایگاه نیز انجام شده است.

بوشهر/جعفری

آیا این خبر مفید بود؟