گونه‌های جدید کرونا بوشهر را تهدید می‌کند

به گزارش رکنا از بوشهر،سعید کشمیری دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در نشست این ستاد، بیان کرد: در استان بوشهر تاکنون ۴۳ هزار نفر به کرونا مبتلا و هزار و ۱۵۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به  این بیماری فوت شده‌اند.

او ادامه داد: اکنون تعداد بیماران بستری‌ در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان ۲۶۳ نفر است که ۳۵ نفر در بخش ICU بستری هستند.

 دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: در یک هفته گذشته روند ابتلا به کرونا در استان کاهشی بوده، اما  این استان جزء چهار استانی است که در معرض خطر گونه‌های هندی و آفریقایی قرار دارد و این دو گونه جدید استان را تهدید می‌کنند.

 

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: تاکنون ۳۹ هزار و ۹۳۸ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که ۱۷ هزار و ۱۹۵ نفر در فاز نخست و ۲۲ هزار و ۷۴۳ نفر در فاز دوم واکسن زده‌اند.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: اکنون هفت هزار و ۷۶۱ نفر در استان که بیشتر کارکنان بخش درمان بوده‌اند هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و ۳۲ هزار و ۱۷۷ نفر هم که بیشتر سالمندهستند دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

او بیان کرد: تاکنون ۷۱ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال، ۷۳ درصد جمعیت ۷۵ تا ۸۰ سال و ۶۳ درصد جمعیت ۷۰ تا ۷۵ سال در استان واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.

بوشهر/جعفری

آیا این خبر مفید بود؟