بوشهر رتبه چهارم خرید و فروش آنلاین را کسب کرد

به گزارش رکنا از بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با اشاره به این موضوع که اکثر سازمان‌ها و صنایع بدلیل شرایط خاص ایجاد شده در دوران شیوع کرونا از لحاظ اقتصادی دچار آسیب شده اند بیان کرد: سرانه مرسوله پستی استان بوشهر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار مرسوله به ۳ میلیون مرسوله رسیده است.

  وی ادامه داد: این در حالی است که اداره کل پست استان، زیرساخت خدمات آنلاین مناسبی برای کسب و کار‌ها فراهم کرده و در نتیجه با رشد ۷۰ درصدی، رتبه ۴ کشوری در خرید و فروش آنلاین را کسب کرده است.

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر افزود: در همکاری با فروشندگان محصولات بومی به ویژه محصولات دریایی و خرما اداره کل پست استان فعال است و هم اکنون در حال افزایش تعداد شهر‌های مقصد این مرسولات هستند.

  سملیان  با بیان اینکه طبق مصوبات ستاد ملی کرونا در روز‌های برگزاری انتخابات می‌بایست ارتباط پایدار و پهنای باند مناسب در اختیار عموم مردم و مراکز برگزار کننده انتخابات قرار گیرد گفت: در راستای این مصوبات هماهنگی‌های لازم مابین اپراتور‌های تلفن همراه، شرکت مخابرات استان و اداره کل زیرساخت انجام شده است.

  ایشان با اشاره به بروز رسانی وضعیت برق کلیه سایت‌های تلفن همراه و مراکز مخابراتی و زیرساختی گفت: با هماهنگی‌های ایجاد شده در سطح استان در زمان از کار افتادن سایت‌های تلفن همراه در هر منطقه از استان که نیاز به حضور فیزیکی باشد تیم‌های فنی مستقر در محدوده‌های مختلف در کمترین زمان ممکن به دور‌ترین سایت که نیاز به رفع خرابی حضوری داشته باشد رسیدگی خواهند کرد.

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به پوشش بالای ۹۳ درصدی جاده‌های اصلی استان عنوان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده هر یک از اپراتور‌ها موظف شده‌اند درصدی از ایجاد پوشش در جاده‌های اصلی بدون پوشش باقی‌مانده را متقبل کنند.

  سملیان افزود: یکی از جاده‌های اصلی استان مسیر جم به سیراف هستند که دو منطقه صنعتی را به هم متصل می‌‌کنند و طبق مصوبات وزیر محترم ارتباطات اپراتور همراه اول هم اکنون شروع به ایجاد سایت تلفن همراه جهت تکمیل پوشش این جاده کرده است.

  وی درادامه گفت: از محل وام اشتغال روستایی تا کنون ۳۵ فقره وام به منظور ایجاد اشتغال در دفاتر ICT روستایی پرداخت که باعث رونق خدمات بانکی در روستا‌ها شده است.

  بوشهر/جعفری

  آیا این خبر مفید بود؟