استاندار کرمانشاه در باج دهی شهره است

به گزارش رکنا از کرمانشاه و به نقل از فارس، سید جواد حسینی کیا با بیان اینکه نمایندگان مجلس نماینده ملت هستند اظهار داشت: تحقیق و تفحص بعنوان یک ابزار قانونی در اختیار نمایندگان قرار دارد و هرجا که بی قانونی ببینند از آن استفاده خواهند کرد.

وی با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص از استانداری کرمانشاه افزود: عده ای تا بحث تحقیق و تفحص پیش آمده هیاهو به راه انداخته اند و بجای آنکه درخصوص همین بحث تحقیق و تفحص صحبت کنند، قصد دارند با مطالب حاشیه ای آن‌را زیر سوال ببرند که این نشان می‌دهد ما درست تشخیص داده ایم.

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع تحقیق و لرزه بر اندام برخی ها انداخته چراکه می‌دانند مشت آنان باز خواهد شد و شخصیت پوشالی که برای خود درست کرده اند برای مردم نمایان می‌گردد تصریح کرد: ان شاء الله بزودی پس از تشکیل کمیته تحقیق و تفحص از استانداری کرمانشاه، این کمیته در استان مستقر خواهد شد و ریز و درشت را بررسی خواهند کرد.

حسینی کیا با بیان اینکه گزارش های مختلفی از تخلفات استانداری ارسال شده است گفت: هنوز این گزارش ها جمع بندی نشده است اما برخی از گزارش ها حاکی از تخلفات 6 الی 7 هزار میلیاردی طی این 3 سال مدیریت بازوند بر استانداری کرمانشاه است و همین است که لرزه به اندام برخی افتاده چراکه تا چوب را بلند می‌کنی فرار می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان استاندار کرمانشاه مبنی بر بی اطلاعی نماینده سنقر از وظایف خود بیان کرد: تأسف میخورم برای مدیریت ارشد استان که بر قوانین اشراف ندارند، تنها دو نماینده از مجمع نمایندگان استان عضو شورای برنامه ریزی استان هستند و نماینده شهرستان، براساس قانون عضویتی در شورای برنامه ریزی شهر خود ندارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید به حال استانی که مدیر ارشد آن آمار جمعیتی شهرستان سنقر را ندارد گریه کرد، آمار جمعیتی، اساس برنامه ریزی است که ایشان از آن مطلع نیست و فقط دروغ به خورد مردم می‌دهد.

حسینی کیا در پاسخ به اتهام بازوند به وی مبنی بر باج خواهی گفت: ایشان درحالی می‌گوید باج نمی‌دهد که حکم بخشدار را در اتاق بازرگانی همراه خود آورده بود و همه شاهد این موضوع هستند، درخواست جابجایی 4 نفر از آموزش و پرورش به وزارت کشور خلاف قانون نیست چراکه در آن نامه تقاضای افراد را مطرح کرده ایم، دستور نداده و دخالتی نکرده ایم. انجام یک تقاضا توسط یک نماینده نامش باج خواهی نیست بلکه درخواست استخدام 20 نفر از اعضای ستاد انتخاباتی آقای روحانی که شما انجام دادی نامش باج خواهی و فساد است.

وی با بیان اینکه استاندار کرمانشاه در باج دهی شهره خاص و عام است خاطرنشان کرد: برخی از نزدیکان بازوند جابجا شدند و برخی نیز درحال جابجایی اند، حال استاندار کرمانشاه شفاف به مردم پاسخ دهد که علت این جابجایی ها بدلیل فساد اخلاقی بود یا مالی؟ برای همین موارد است که از موضوع تحقیق و تفحص لرزه بر اندامشان افتاده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، آمار ارائه شده توسط استاندار کرمانشاه درخصوص کاهش بیکاری را غیرواقعی دانست و گفت: ایشان مدعی است که آمار بیکاری استان از 21/7 به 14/9 رسیده است و این یعنی از هر 3 نفر یک نفر مشغول بکار شده، اگر این‌چنین است پس چرا مشخص نیست؟ بارها رتبه اول استان در بحث بیکاری را فریاد زده ایم و این موضوع جدیدی نیست.

حسینی کیا با بیان اینکه شغل های مقطعی ایجاد شده بدلیل بازسازی مناطق زلزله زده را نباید جزو آمار کاهش بیکاری محاسبه کرد افزود: قصد داشتیم پتروشیمی سنقر را با حضور وزیر نفت کلنگ زنی کنیم حتی سین برنامه نیز مشخص شده بود اما از استانداری به محیط زیست فشار وارد شد که با نامه نگاری مخالفت کنند، اینها حتی اشتغال را نیز سیاسی کاری می‌کنند تا یک زمان این ایجاد اشتغال بنام بنده تمام نشود و دیگر بفکر آن جوان بیکار که آواره دیگر شهرها شده است نیستند.

وی اشاره ای نیز به بحث مهندسی انتخابات مجلس شد و درخصوص آن اظهار داشت: دقیقآ در ایام نزدیک به انتخابات جابجایی فرمانداران و بخشداران آغاز شد، نام این کار بجز مهندسی چیست؟ روز انتخابات معاون ایشان به سنقر آمد تا انتخابات را مدیریت کند و حتی در جلسه مجمع نمایندگان با استاندار و معاونین ایشان، آقای مصری صدایش درآمد و گفت در روز انتخابات هرجا که نام مصری می‌آمد می‌گفتند تعرفه تمام شده است و حتی آقای رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز گفت که صندوق های سیار در اختیار معاون سیاسی است، این موارد مهندسی انتخابات را محرز می‌کند.

نماینده سنقروکلیایی تصریح کرد: ایشان می‌گوید که چرا در جلسه بررسی طرح تحقیق و تفحص، درخصوص دیگر شهرهای استان صحبت کرده ام، متأسفانه باید گریه کنیم برای استانی که استاندارش درک درستی از تحقیق و تفحص ندارد، بنده درخواست تحقیق و تفحص از استان را داده ام نه فقط شهرستان سنقر، لذا لازم است که درخصوص تمامی مشکلات در سطح استان صحبت کنم.

حسینی کیا در پایان گفت: ایشان درحالی بنده را به بی اطلاعی از مناطق زلزله زده معرفی می‌کند و می‌گوید تاکنون آنجا نرفته ام که در کتاب خاطرات خودشان، تصویر بنده همراه رئیس مجلس وقت در سرپل ذهاب منتشر شده است، این است که می‌گویم دروغگو کم حافظه است، مشکلات مناطق زلزله بسیار است و هنوز اقدامی در بازسازی ادارات و مساجد و... صورت نگرفته است و مشخص نیست منابع آن کجا هزینه شده که یکی از علت های طرح تحقیق و تفحص از استانداری کرمانشاه، مشخص شدن محل استفاده از منابع است.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟