شناورهای استاندارد جایگزین شناورهای سنتی می‌شود

به گزارش رکنا از بوشهر،عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر، یکی از ظرفیت‌های مهم این استان را مبادلات تجاری و اقتصادی دانست و اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج‌فارس ظرفیت‌های مهمی در عرصه‌های مختلف فراهم کرده است.

وی، پیشینه تاریخی ساحل‌نشینان استان بوشهر در عرصه مبادلات مرزی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: استان بوشهر با قابلیت‌های مهم تجاری، در ادوار مختلف به عنوان دروازه تجاری ایران محسوب می‌شد که نشان از جایگاه این استان در حوزه تجارت دریایی از طریق خلیج‌فارس است.

استاندار بوشهر، توجه به حقوق ساحل‌نشینان و مرزداران این استان را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: عمده مردم این استان از طریق دریا امرار معاش می‌کنند و حمایت از حقوق مردم ساحل‌نشین در اولویت قرار دارد.

گراوند، به مصوبه هیئت دولت در خصوص جایگزینی شناور سنتی تجاری با شناور استاندارد فلزی پرداخت و تصریح کرد: بر اساس این مصوبه باید شناورها فلزی استاندارد، جایگزین لنج‌های سنتی تجاری و باری شود که در این راستا مشوق‌ها و تسهیلات ویژه تدوین شده است.

وی با تأکید بر عملیاتی شدن این مصوبه در بنادر استان بوشهر و جایگزینی شناور استاندارد فلزی گفت: شناورها جایگزین شده مشمول نرخ فروش سوخت یارانه‌ای می‌شوند.

استاندار بوشهر از پهلوگیری شناور حامل کالای اساسی در اسکله بندر بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با اجرا طرح لایروبی در اسکله بندر بوشهر امکان تردد شناورها 30 هزار تنی فراهم شده که در این راستا اکنون کشتی حامل کالای اساسی به ظرفیت 31 هزار تن در بندر بوشهر در حال تخلیه محموله برنج است.

گراوند با تأکید بر قطع سوخت یارانه‌ای شناورها متخلف گفت: شناورها که مرتکب تخلف می‌شوند ضمن قطع سوخت یارانه‌ای، تحت پیگیرد قضایی قرار می‌گیرند.

بوشهر/جعفری

آیا این خبر مفید بود؟