بهره برداری از فاز اول پیست اسکی اوجور سرعین

 

به گزارش خبرگزاری رکنا در سرعین ،استاندار اردبیل با اشاره به آغاز فعالیت فاز اول پیست اسکی اوجور این پیست را ظرفیتی مهم برای رونق گردشگری در زمستان دانست.

بهنام جو در آیین افتتاح فاز اول پیست اسکی اوجور ضمن قدردانی از سرمایه گذار و مدیران دستگاه‌های اجرایی در راه اندازی این مکان گردشگری و ورزشی، این ظرفیت را در رونق گردشگری و کسب و کار در فصل زمستان استان با اهمیت خواند.

وی بیان کرد: با اینکه در نیمه اول سال استان اردبیل حدود هفت میلیون مسافر و گردشگر را پذیرا بوده، ولی به دلیل عدم استفاده از پتانسیل‌ها در راستای توسعه گردشگری زمستان، در این فصل گردشگری عملا تعطیل می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به وجود ۱۴ الی ۱۵ هزار تخت اقامتی در سرعین، نبود گردشگر در فصل زمستان را نقیصه گردشگری استان عنوان کرد و راه اندازی پیست‌های اسکی را گامی مهم در راستای رونق گردشگری زمستان دانست.

بهره برداری از فاز اول پیست اسکی اوجور سرعین

بهنام جو به اجرای چندین طرح گردشگری زمستانی و پیست در استان اشاره کرد و از اجرای پیست اسکی در منطقه شابیل و خلخال که سرمایه گذاری آن‌ها شروع شده، خبر داد.

وی اظهار کرد: اقدام سرمایه گذاران گامی برای رونق گردشگری و سوددهی به استان بوده و باید دست سرمایه گذاران را بگیریم.

استاندار اردبیل افزود: اماکن گردشگری در دراز مدت سود ده بوده و بیشترین سود در ابتدای امر از محل ورود مسافران به سایر حوزه‌های عاید می‌شود.

وی با اشاره به رشد سه درصدی صنعتی استان و کسب رتبه اول در صدور پروانه بهره برداری، گفت: سوداوری و اهمیت گردشگری کمتر از صنعت نیست، ولی در دراز مدت برای استان سودآوری به دنبال دارد.

بهنام جو اظهار کرد: پیست اسکی اوجور از جمله اماکن گردشگری است که ظرفیت خوبی برای استقبال ازگردشگران خارجی بوده و لازم است طرح توسعه آن از جمله هتل، مکان آموزشی و رستوران با همکاری دستگاه‌ها و سرمایه گذار اجرایی شود.

اردبیل/مولاخواه

آیا این خبر مفید بود؟