دو پرونده قتل با کمک معتمدان و ریش سفیدان به صلح و سازش رسید

به گزارش رکنا ، حیدر جهانی در تشریح این خبر گفت:از مدتها است که بحث صلح وسازش در جوامع محلی شهرستان با همکاری ریش سفیدان ومعتمدان سرخس در دستور کار قرار گرفته که با تلاش های انجام شده دو پرونده محکوم به اعدام با رضایت اولیاء دم ختم بخیر شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ از ظرفیت ریش سفیدان ، بیش از یک میلیارد ۱۷۳ میلیون تومان پرونده دیه منجر به صلح سازش ختم شده افزود:یکی از تبعات درگیری های قومی و طایفه ای در اینگونه مناطق، کوچ اهالی روستا ،تشکیل پرونده های زنجیره ای و شکایت های متعدد است که در تلاش هستیم با توجه به بافت طایفه ای شهرستان مرزی سرخس و اینکه از گذشته فرهنگ میانجیگری و ریش سفیدی در منطقه نقش موثری در رفع اختلافات و... داشته ، با همکاری تعدادی از معتمدان پرچم گذشت و صلح سازش که یکی از توصیه های دینی واز تاییدات ریاست قوه قضاییه است ،در سرخس برافراشته و ترویج کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس در ادامه اظهار کرد: از اقداماتی که در راه صلح سازش به نتیجه مطلوب رسیده می توان از آزاد شدن ۱۳ زندانی ،رفع اختلاف ۱۰ پرونده اختلافات خانوادگی و رهایی دواعدامی از چوبه دار نام برد.

جهانی در پایان تصریح کرد:در راستای تبیین منویات مقام معظم رهبری در رفع موانع تولید و باز کردن گره کور اشتغال و رفع بیکاری که یکی از معضلات مهم شهرستان درتشکیل پرونده های قضاییست از کارگاههای صنعتی در منطقه ویژه بازدید و بزودی مدیران کارگاههای غیر فعال را جهت رسیدگی مشکلاتشان به کارگروه رفع موانع تولید احضار می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟