برخی با اهداف سودجویانه از داوطلبان انتخابات سهم خواهی می‌کنند

به گزارش رکنا از همدان ، محمد علی محمدی  ظهر امروز در جمع تشکل‌های مردم نهاد همدان اظهار داشت: تشکل‌های مردم نهاد نقش برجسته‌ای می‌توانند در انتخابات، میزان مشارکت، بررسی برنامه‌های نامزدها و اطلاع‌رسانی مطلوب‌تر به مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه در بررسی صلاحیت نامزدها توسط نهادهای ذی‌ربط صرفا صلاحیت‌های عمومی و فردی افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد  افزود: تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند صلاحیت‌های تخصصی و توانمندی یک داوطلب انتخابات را بررسی و آحاد افراد جامعه را در انتخاب اصلح راهنمایی کنند.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه داوطلبان شوراهای اسلامی شهر باید برای مشکلات و آینده شهر برنامه و اهداف مشخصی داشته باشند گفت: تشکل‌ها باید با برگزاری نشست‌های تخصصی از نامزدها این موارد را جویا شوند بنابراین مطالبه‌گری بسیار اهمیت دارد.

 وی عنوان کرد: داوطلبان شوراهای اسلامی باید حرفی برای گفتن و برنامه‌هایی برای اجرا داشته باشند کما اینکه توجه به مسائل فرهنگی، عمرانی و شهرسازی، طرح جامع شهر و دیگر اسناد بالادستی نیز برای مدیریت شهری بسیار با اهمیت است و بنابراین داوطلبان شورای شهر در این بخش نیز باید افق مشخصی برای رسیدن به اهداف ترسیم کنند.

محمدی با اظهار تاسف از اینکه  برخی با اهداف سودجویانه از داوطلبان انتخابات سهم خواهی می کنند یا با حمایت‌های هدف‌دار داوطلبان انتخابات را وامدار خود می‌کنند که نامزدها باید به این مهم توجه داشته باشند مطرح کرد: تشکل‌های مردم نهاد به عنوان یک شتاب دهنده و پل ارتباطی نقش بارزی در معرفی داوطلبان به اقشار جامعه دارند و باید در این راستا از حالت انفعالی خارج شوند.

این مقام مسئول با تشریح وضعیت کنونی همدان در عرصه انتخابات بیان کرد: اکنون دغدغه اصلی همه دلسوزان انتخابات است و با تمام توان باید برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانون مند تلاش کنیم.

سلیمانی فرد/همدان

آیا این خبر مفید بود؟