مرغ دربوشهردو نرخی شد

به گزارش رکنا،این درحالی است که جمالی مدیر بازرسی و نظارت سازمان صمت استان بوشهر می گوید: عرضه مرغ گرم بالاتر از 24 هزار و 900 تومان تخلف است و مغازه های متخلف جریمه خواهند شد.

همزمان مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان وعده داده اند از شنبه با افزایش تولید، کمبود مرغ در بازار برطرف می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از چندی پیش می‌دانستیم که با توجه به اختلال در جوجه‌ریزی مرغ‌داری‌ها در اواخر اسفند پارسال و اوایل فروردین امسال، در اردیبهشت دچار کمبود مرغ می‌شویم و بر همین اساس مرغ منجمد ذخیره کردیم.

احمد جهانگیرلو افزود: از دو روز پیش توزیع ۲۰۰ تن مرغ منجمد را در استان  آغاز کردیم و ۵۰ تن از این میزان دیروز و امروز توزیع شده است.

او قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد را در سردخانه ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام و بیان کرد: عید فطر را هم در پیش داریم و برنامه ریزی کردیم که کمبود مرغ گرم را با مرغ منجمد جبران کنیم و به اندازه کافی مرغ منجمد برای توزیع داریم.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه کمبود مرغ گرم از یکشنبه در استان رخ داده است، گفت: تعداد مرغ‌داری‌هایی که مرغ‌هایشان به مرحله کشتار رسیده کم است، در این هفته ۳ تا ۴ مرغداری مرغ‌هایشان رسید که بر این اساس شبی ۵۰ تا ۶۰ تن کشتار داریم در حالی که پیش از این هر شب ۱۵۰ تن کشتار داشتیم و مازاد بر مصرف استان بود.

او تاکید کرد: از جمعه شب هم هیچ مشکلی در تامین مرغ گرم نخواهیم داشت و شنبه بازار مرغ عادی خواهد بود. حتی مازاد تولید خواهیم داشت که می‌توانیم به استان‌های همسایه بفرستیم.

بوشهر-جعفری

 

آیا این خبر مفید بود؟