کارگاه سه روزه منطقه ای توانمندسازی سازمان های مردم نهاد برگزار شد

به گزارش رکنا رشت، صبح امروز آئین افتتاح کارگاه منطقه ای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد به صورت مجازی با حضوردکتر اسماعیل حیدری آزاد ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان ودکتر حسین نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی گیلان برگزار شد.

حیدری آزاد ،در ابتدای جلسه ضمن خوش آمدگویی به همه ی کسانی که استان گیلان افتخار میزبانی آنان را دارد عنوان داشت :کارگاه منطقه ای توانمند سازی با حضور سمن هایی از استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان و گیلان به مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می شود.

وی افزود: فرصت بسیار محترمی است که با حمایت مالی ستاد مبارزه با مواد مخدر و با هدایت و برنامه ریزی و نظارت شورای هماهنگی مبارزه با موادر مخدر استان گیلان و با همکاری جناب آقای دکتر نحوی نژاد مدیر کل محترم بهزیستی استان گیلان و همچنین ریاست محترم دانشگاه گیلان و با مجری گری جمعیت همیاران سلامت و روان استان گیلان این وبینار در سه روز از ۱۸ الی ۲۰ اردیبهشت ماه سالجاری با میزبانی استان گیلان به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 

حیدری آزاد بیان داشت مدارکی که در پایان این کارگاه منطقه ای ارائه خواهد شد از دانشگاه معتبر گیلان خواهد بود .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان افزود: نقش و جایگاه سازمان ها و نهاد ها و دستگاه های منطقه ای در مسئولیت پذیری اجتماعی، پاسخگو یی و همچنین در رفع مشکلات مردم در سیستم امروزی در جهان پذیرفته شده است و طبیعتا دولت نمی تواند به تنهایی در بسیاری از امورات وارد شده و اقدامات لازم را انجام دهد و قطعا حضور سازمان های مردم نهاد که دنبال ارایه خدمات اجتماعی و پاسخگو بودن در کنار سازمان های دولتی هستند می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد .

ایشان تاکید کرد حتما این کارگاه منطقه ای با حضور اساتید خوب می تواند در مسیر اگاهی بخشی و افزایش اطلاع رسانی به عزیزانی که در سطح ۲ سمن های استان های شمال و شمال غرب کشور هستند نقش به سزایی داشته باشد. 

دکتر حسین نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی گیلان در ادامه ی جلسه با ابراز امیدواری از این که در این سه روز با یک جمع بندی و ظرفیت خاصی بتوانیم توانمندی خودمان را بالا ببریم عنوان کرد: در حال حاضر به لحاظ کمیت در رابطه با تشکل های غیردولتی که در مسایل مختلف به ویژه مسایل آسیب های اجتماعی و اعتباد فعالیت میکنند کمیت های خوبی وجود دارد اما باید به جایگاهی برسیم که بتوانیم از حداکثر ظرفیت ها ، جلب مشارکت ها و زمینه مشارکت نخبگان استفاده کنیم و این یک هنری است که قطعا در این سه روز توسط اساتید محترم ارائه خواهد شد .

دکتر حسین نحوی نژاد در انتهای جلسه نیز بیان کرد :امیدوارم با پایان بافتن بیماری کرونا بتوانیم در استان زیبایمان گیلان میزبان حضوری همه ی این بزرگواران باشیم .

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟