ارتفاعات ارم دشتستان استان بوشهربازهم دچار آتش‌سوزی شد

 فیض الله رزمجو، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر  بیان کرد: بامداد امروز آتش سوزی در ارتفاعات لَردِه در بخش ارم دشتستان آغاز شده است و از همان زمان وقوع حادثه نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی، مردم و عشایر برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شده‌اند.

او عنوان کرد: اکنون حدود۴۰ نفر از یگان حفاظت منابع طبیعی از شهرستان دشتستان و شهرستان‌های همجوار، و ۵۰ نفر از عشایر و مردم منطقه در حال خاموش کردن آتش هستند اما سخت گذر بودن محل حادثه و وزش باد مهار آتش را با مشکل رو به رو کرده است.

 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: برای حضور بالگرد در منطقه درخواست داده‌ایم زیرا اگر چه آتش چندان وسیع نیست اما به علت سخت گذر بودن زمان زیادی لازم است تا نیروهای امدادی خود را به محل آتش‌سوزی برسانند.​


رزمجو افزود: علت آتش سوزی در دست بررسی است و تلاش می‌شود در سریع‌ترین زمان نسبت به کنترل و مهار آتش‌سوزی اقدامات لازم انجام شود.

او گفت: پوشش گیاهی منطقه بیشتر درخت بادام کوهی است.

 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۵ هکتار از مراتع استان بوشهر در سه فقره آتش‌سوزی از بین رفته است.

انتهای پیام/جعفری

 

آیا این خبر مفید بود؟