افزایش روند ترخیص بیماران نسبت به بستری در اردبیل

به گزارش رکنا اردبیل،  شهرام حبیب‌زاده  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۵۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از ۵۵ بیمار بستری‌شده جدید، ۴۰ نفر از اردبیل، ۶ نفر از پارس‌آباد، ۲ نفر از مشگین‌شهر، ۲ نفر از کوثر و ۵ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

477 نفر در مراکز درمانی بستری هستند

حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۴۷۷ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۴۲ موردی داشته و از این تعداد ۷۶ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال و گرمی در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های بیله‌سوار، نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند چرا که بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است دوباره باعث روند صعودی بیماری شود./مولاخواه

 

آیا این خبر مفید بود؟