تعداد شهرهای قرمز در کرمانشاه به پنج مورد رسید/ بیش از 26 هزار نفر واکسینه شده اند

به گزارش رکنا از کرمانشاه، دکتر محمودرضا مرادی از سیر نزولی کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: وضعیت ابتلا به کرونا در استان چند روزی است که به ثبات رسیده است.

وی افزود: نتیجه این کاهش را در شاد شدن رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان می‌توان دید به‌طوریکه که در رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها، تعداد شهرهای قرمز کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در اعلام رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها، گفت: شهرستان‌های هرسین، سنقرو کلیایی، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب و روانسر همچنان در وضعیت قرمز هستند و شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، اسلام آبادغرب، پاوه و کنگاور نارنجی و ثلاث باباجانی، قصرشیرین، دالاهو و جوانرود نیز از نظر وضعیت رنگ‌بندی کرونایی زرد هستند.

مرادی تصریح کرد: این وضعیت‌ها کاملا شکننده است و نباید مردم رعایت پروتکل‌ها را رها کنند چرا که ممکن است گونه‌های دیگری که جهش یافته مثل گونه هندی وارد کشور و استان شود بنابراین باید همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی جدی گرفته شود تا دوباره شاهد افزایش موارد مبتلا به بیماری در استان نباشیم.

وی در ادامه اشاره‌ای به آخرین وضعیت واکسیناسیون استان داشت و بیان کرد: تاکنون بیش از ۲۶ هزار نفر در استان واکسینه شده‌اند که شامل کادر بهداشت و درمان و کسانی که با بیماران سرکار داشتند، جانبازان بالای ۵۰ درصد، سالمندان ساکن در سرای سالمندان، افراد بالای ۸۰ سال، بیماران خاص و مبتلا به سرطان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان گفت: پس از اتمام این مرحله نیز افراد بالای ۷۵ سال و سایر افرادی که از سوی ستاد ملی کرونا واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند، واکسینه خواهند شد.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟