برگزاری کنگره "ماه غریبستان" در لرستان

احمدحسین فتایی در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم‌آباد افزود: ترویج و توسعه فرهنگ دینی و علوی با محوریت نهج البلاغه، زنده نگه داشتن معارف ولایت علوی و واقعه غدیر در بین نسل جوان و جریان سازی برای ایجاد گفتمان دینی در بین اقشار مختلف جامعه، مهمترین اهداف این کنگره منطقه ای است.

وی اظهار داشت: این کنگره با حضور استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد مردادماه امسال برگزار می شود.

فتایی عنوان کرد: بررسی شاخصه های عفاف و حجاب، ایثار، جهاد، نماز، امربه معروف و نهی از منکر، مواسات، سبک زندگی اسلامی، عدالت علوی و جاذبه و دافعه های علوی از مهمترین محورهای این کنگره منطقه ای است.

وی با اشاره به اینکه کنگره منطقه ای « ماه غریبستان » در چهار بخش ادبی، هنری، پژوهشی و مجازی برگزار می شود، افزود: کنگره در چهار بخش و در رشته های شعر، دلنوشته، فیلم کوتاه، نماهنگ، اینفو گرافی، موشن گرافی، خوشنویسی، سرود، مناجات خوانی، مقاله، یادداشت مطبوعاتی، کتاب، نرم افزارهای چند رسانه ای، نرم افزارهای موبایلی و نشریه الکترونیک برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: فراخوان کنگره تا پایان هفته جاری به استان‌های شرکت کننده ارسال خواهد شد و آیین اختتامیه همزمان با عید غدیر خم در مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

گفتنی است فراخوان این کنگره در پرتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به آدرس https://lorestan.farhang.gov.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟