اختصاص ۱۵درصد از منابع بانک ها به بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار رکنا از خرم‌آباد، اسفندیار حسنی مقدم در جلسه بررسی طرح های اشتغالزای حوزه کشاورزی شهرستانهای سلسله و دلفان و ایجاد اشتغال برای زنان کار که با حضور ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، نامدار صیادی، مدیرکل امور اقتصادی استانداری لرستان، جهانی میر مدیر شعبه بانک کشاورزی و معاونین و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار شد تصریح کرد: تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد که امیدواریم با اجرایی کردن آنها شاهد رشد و توسعه دو شهرستان باشیم.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد بانک های عامل به استناد بند "ذ" ماده ۳۳ قانون برنامه ششم، ۱۵درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند، زیرا بر اساس سند آمایش لرستان، مهمترین محور  و موئلفه توسعه استان کشاورزی و دامپروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تاکید اجرایی شدن رفع تداخلات از دیگر مصوبات جلسه بود، زیرا در این صورت بخشی از اراضی منابع ملی به نفع کشاورزی آزاد سازی شده و کشاورزان به راحتی می‌توانند سرمایه گذاری انجام دهند.

حسنی مقدم افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی در دو شهرستان دلفان و سلسله از دیگر مصوبات جلسه بود، زیرا گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌ها و اولویت‌ها در راستای ایجاد اشتغال و کاهش فقر است.

اجرای سیستم های نوین آبیاری از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره کرد و گفت: سقف اعتبارات آبیاری نوین را در شهرستان دلفان شناور گذاشتیم تا طرح‌ها معرفی و در کارگروه استانی مصوب شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟