اثربخش بودن اقدامات روان شناسان در ایام کرونا قابل لمس بوده است

به گزارش رکنا به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در آئین تجلیل از روان شناسان و مشاوران استان مازندران با اشاره به اینکه در ترس و اضطراب شدید ناشی از کرونا در روزهای اول شیوع این ویروس، اقدامات موثر و داوطلبانه روان شناسان بویژه در فضای مجازی نباید فراموش گردد، خاطرنشان کرد: اثر بخش بودن و جذاب بودن این اقدامات در افکار عمومی قابل لمس بوده است و استفاده از ظرفیت عظیم تشکل های روان شناسی و سازمان نظام روان شناسی یک فرصت مهم برای بهتر شدن وضعیت روحی و روانی جامعه می باشد.

نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه بخش های کمتر شناخته شده همچون حوزه روان شناسی بعنوان یک اولویت برای خدمت رسانی به مردم می بایست در دستور کار قرار گیرد، افزود: جامعه همچون بخش های پزشکی، درمانی،  بهداشتی از متخصصین حوزه روان شناسی هم باید شناخت پیدا کند و با توجه به تجربه مردم طی ۴۰ سال اخیر و پشت سر گذاشتن بحران های مختلف همچون جنگ، تحریم، بلایای طبیعی و آمار و ارقام حوزه سلامت بویژه آسیب های و تکانه های روانشاختی نوظهور،  استفاده از ظرفیت های عظیم علوم روان شناسی یک ضرورت و فایده بخش است.

حسین زادگان، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که در استان طی ۳ سال اخیر پیگیر آن بودیم مسئله نشاط اجتماعی است گرچه بدلیل مواجه شدن با بلایای طبیعی همچون سیل و کرونا در اجرای این راهبرد مدیریتی با چالش جدی مواجه شدیم.

وی اظهار کرد: علوم روان شناسی و آسیب های ناشی از آن نقش تاثیرگذاری در حوزه اقتصادی دارد چرا که امنیت شغلی و عدم درآمد اقتصادی در روح و روان یک خانواه تاثیرگذار می باشد و در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بهره گیری از روان شناسی می تواند گره گشا باشد و در مسائل مختلف از بروز نا امیدی، خشونت، یاس و افسردگی جلوگیری کند.

احمد حسین زادگان افزود: در حوزه های سیاسی اجتماعی استفاده از تخصص روان شناسان باید برای افزایش امید و سطح رضایت مندی عمومی و اجتماعی و گسترش مشارکت سیاسی اقدام نماییم تا با آموزش لازم به نوعی از شکست سرمایه های اجتماعی جلوگیری بعمل آوریم.

استاندار در پایان یادآور شد: در شرایط فعلی که مردم از تورم و گرانی به شدت رنج می برند بهم ریختن روح و روان مردم به هر طریقی نادرست است، در چنین شرایطی کشور مستلزم امید آفرینی و عزم ملی است.

انتهای خبر/عباسی نیک 

 

آیا این خبر مفید بود؟