آموزش های فنی و حرفه ای در صنایع و صنوف توسعه می یابد

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی، این جلسه به علت وجود ویروس کرونا به صورت وبینار (ویدئو کنفرانس) با حضور سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، علی مهدی پور رییس اداره آموزش و پژوهش استان، اصغر خطیری مسئول آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد و مشارکت های مردمی استان، علی فرشاد مسئول آموزش در صنایع استان، روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای و صاحبان صنایع و صنوف استان، روسای اتاق اصناف و مدیران مجمع امور صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در این جلسه اظهار داشت: با توجه به تشکیل شورای مهارت در استان و شهرستان ها مشارکت اعضای شورای مهارت شهرستان با ریاست فرمانداران در سطح استان به منظور توسعه آموزش های مهارتی در صنایع و صنوف یکی از مهمترین برنامه های راهبردی این اداره کل است.

درویشی با اشاره به نام گذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری ادامه داد: با توجه به تاکید مقام عظمای ولایت و برداشتن موانع تولید و پشتیبانی ها؛ آموزش فنی و حرفه ای مازندران آمادگی کامل دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری موانع پیش روی صنایع و صنوف را در زمینه ارایه آموزش های مهارتی بردارد.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری آموزش‌ها به بخش خصوصی به جهت توسعه واحدهای صنفی اظهار داشت: شعار سال سازمان فنی و حرفه ای در سال ۱۴۰۰  را شعار زایش آموزش فنی و حرفه‌ای و صدور مجوز مراکز جوار کارگاه عنوان کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ استان مازندران متعهد به افتتاح ۷۶ مرکز جوار خواهد بود که بزرگترین رویکرد در نگاه آموزش را تقاضا محوری دانست و گفت: تنها با مشارکت، می توان نیاز واقعی واحدهای تولیدی را تامین نمود. شناسایی و ذائقه واحدهای تولیدی در جهت جذب به آموزش و قرار دادن آن در سبد تولیدی ها می تواند اثرگذار باشد.

لازم به ذکر است این جلسه به منظور شناسایی ظرفیت صنایع موجود استان با مشارکت اعضای شورای مهارتی هر شهرستان، تشکیل و بروز رسانی بانک اطلاعات مربیان آموزش در صنایع، ایجاد مرکز جوار در واحدهای صنفی، صنوف و خدمات، تدوین و بروزرسانی استانداردهای آموزشی موجود و اجرایی نمودن ماده ۱۳ قانون نظام صنفی تشکیل گردید.

انتهای خبر/ عباسی نیک 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟