مراکز و پایگاه‌های انتقال خون مازندران در شب‌های قدر فعال هستند

به گزارش رکنا، ذوالفقاز تقوی اظهار کرد: مراکز و پایگاه‌های انتقال خون مازندران در شب‌های قدر فعال است و اهداکنندگان با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون نسبت به اهدای خون می‌توانند اقدام کنند.

وی گفت: مراکز انتقال خون شهرهای ساری، بابل و آمل روزهای شنبه، یک‌شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت هشت تا ۱۳ و همچنین از ساعت ۲۱ تا ۰۰:۳۰ بامداد و سه‌شنبه از ساعت ۲۱ تا ۰۰:۳۰ فعال است.

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: مراکز انتقال خون شهرهای بهشهر و قائمشهر نیز از ساعت ۲۱ تا ۲۴ شنبه، یک‌شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه فعال است.

این مسوول بیان کرد: مرکز انتقال خون رامسر از ساعت هشت تا ۱۳ روزهای شنبه، یک‌شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه فعال است.

تقوی تصریح کرد: مرکز انتقال خون تنکابن از ساعت هشت تا ۱۳ و ۲۱ تا ۲۳:۳۰ شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و ساعت و همچنین از ساعت هشت تا ۱۹ یک‌شنبه و پنج‌شنبه فعالیت دارد.

وی یادآور شد: مرکز انتقال خون چالوس از ساعت هشت تا ۱۳ و ۲۱ تا ۲۳:۳۰ شنبه، یک‌شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه و از ساعت ۲۱ تا ۲۴ سه‌شنبه فعال است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به فعالیت مرکز انتقال خون گلوگاه از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ رور چهارشنبه، افزود: مرکز انتقال خون نور نیز از ساعت ۸ تا ۱۲ روز یک‌شنبه فعالیت دارد.

این مسؤول درباره فعالیت تیم سیار انتقال خون مازندران، تصریح کرد: تیم سیار این اداره از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ روز شنبه در روستای خورشید شهرستان نکا، از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ یک‌شنبه در مسجد جامع شهرستان نکا، از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ سه‌شنبه در روستای لاریم شهرستان جویبارو از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ چهارشنبه در مسجد موسی بن جعفر شهرستان ساری مستقر هستند.

تقوی با اشاره به وجود ۱۴ هزار بیمار خاص در استان اعم از تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی در استان، خاطرنشان کرد: این بیماران از مصرف کنندگان دائمی خون و فرآورده‌های خون هستند که برای بهره‌مندی از یک زندگی نسبتا طبیعی نیاز به تزریق خون دارند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده‌های خون در تمامی گروه‌های خونی کاهش یافته است،گفت: از مردم استان درخواست داریم همانند گذشته در تامین خون مورد نیاز بیماران در کنار ما باشند تا بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران باشیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.
منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟