وضعیت سراسر همدان بحرانی است؛ کاهش سن ابتلا

 به گزارش رکنا ، دکتر ابراهیم جلیلی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بدحال کرونا در استان از راه اندازی بیمارستان صحرایی برای بستری موقت بیماران در همدان خبر داد و گفت: وضعیت سراسر استان همدان قرمز و بحرانی است و هیچ تخت خالی برای بستری بیماران جدید کرونایی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه روزانه نزدیک به 20 بیمار کرونایی از دنیا می روند و بسیاری از بیماران هم با شرایط بسیار سخت و نفس های به شماره افتاده در بیمارستان ها بستری هستند، گفت: سن مبتلایان نیاز به بستری نسبت به موج های قبلی کاهش یافته و شاهد بستری و بدحالی جوانان مبتلا به کرونا هم هستیم.

معاون درمان دانشگاه از راه اندازی بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در همدان خبر داد و اظهار کرد: به دلیل کمبود تخت در استان، بیمارستان صحرایی در بیمارستان بهشتی راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی بیماران مبتلا به کرونا وضعیت خوبی داشته و تنها نیاز به دریافت دارو دارند به بیمارستان صحرایی مراجعه می کنند، گفت: این بیماران روزانه برای دریافت دارو، معاینه و کنترل روند بیماری به بیمارستان صحرایی مراجعه می کنند که اگر شرایط حادی داشتند بستری شوند.

دکتر جلیلی با تاکید بر اینکه بیمارستان صحرایی بیشتر برای درمان بیماران تنفسی بیمارستان شهید بهشتی راه اندازی می شود و در ادامه روند کلینیک تنفسی است که اخیرا در این بیمارستان راه اندازی شده تصریح کرد: با مراجعه بیماران به کلینیک تنفسی، در صورت نیاز داروی تزریقی و سرم درمانی آن ها در بیمارستان صحرایی انجام می شود.

وی افزود: بیمارانی که نیاز به بستری ندارند و می توانند در منزل از خود مراقبت کنند، اما نیاز به داروی تزریقی دارند به بیمارستان صحرایی مراجعه می کنند.

معاون درمان با تاکید بر اینکه در حال حاضر با کمبود تخت در استان مواجه هستیم اظهار داشت: با مجوز تغییر کاربری تخت ها و ورود اکسیژن ساز تا حدودی مشکل حل شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مراجعه بیماران به بیمارستان‌های استان روند افزایشی دارد، اما نسبت به هفته قبل کمی شیب آن کاهش داشته است افزود: بیش از یک هزار بیمار مبتلا در بیمارستان های استان بستری هستند.عارفه سلیمانی

 

آیا این خبر مفید بود؟