برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در استان همدان

محمد پورداود با گفتگو با خبرنگار رکنا در همدان ضمن گرامیداشت یاد استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک هفته معلم، اظهار کرد: کرامت معلم به عنوان مرجع علمی و اخلاقی در جامعه از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی با بیان این که در شرایط کرونایی و زیست بوم جدید شاهد همت و تلاش معلمان فرهیخته در تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم به صورت مجازی و غیر حضوری هستیم، افزود:  در این مدت فعالان عرصه تعلیم و تربیت به ویژه معلمان عزیز به عنوان جهادگران آموزشی جلوه‌های زیبایی از ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشته اند.

   وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت توجه به پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم امسال عمدتا به صورت مجازی و غیر حضوری اجرا می شود.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان  برنامه های هفته در نظر گرفته هفته معلم را این گونه تشریح کرد، گفت: 

دیدار ویدئوکنفرانسی مسوولان و معلمان استان با رییس‌ جمهور، معرفی معلمان منتخب استانی و کشوری،تقدیر از  47نفر از معلمان منتخب استانی، تبلیغات محیطی و چاپ و نصب پلاکارد و بنرهای، تنظیم دستورالعمل انتخاب معلم نمونه استانی به شکل کاملا بومی و بر اساس اصل تمرکز زدایی و واگذاری مسوولیت ها به ستاد شهرستان ها، نواحی و مناطق، استفاده بهینه از ظرفیت فضای مجازی به ویژه شبکه شاد در جهت تکریم و بزرگداشت هفته مقام معلم و برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه ها از جمله برنامه های این هفته است. عارفه سلیمانی

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟