کشف 165 سلاح جنگی و انهدام سه باند قاچاق سلاح در کرمانشاه/ هشت نفر دستگیر شدند

به گزارش خبرنگار رکنا از کرمانشاه، سردار یحیی الهی فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه امروز در مراسم معرفی دستاوردهای انهدام سه باند سلاح و مهمات که با حضور خوش اقبال معاون امنیتی سیاسی استاندار کرمانشاه برگزار شد در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی با ترفندهای مختلف قصد ناامن کردن کشور را دارند و یکی از برنامه های آنان جهت این ناامنی، ورود سلاح قاچاق به کشور است.

وی افزود: طی 15 روز گذشته اخباری مبنی بر فعالیت باندهای قاچاق سلاح واصل شد و نیروهای اطلاعاتی مرزبانی استان کرمانشاه توانستند با استفاده از ترفندهای خاص اطلاعاتی و استفاده از سیستم های نوین، اقدامات این باندها را در چتر اطلاعاتی خود قرار دهند.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه تصریح کرد: مرزداران هنگ مرزی پاوه و ثلاث باباجانی توانستند در پنج عملیات موفق، تمامی سه باند قاچاق سلاح را منهدم و 8 نفر را در این رابطه دستگیر و یک خودرو را نیز توقیف کنند.

الهی ادامه داد: در این راستا تعداد ۱۶۵ قبضه سلاح جنگی (کلاش و کلت)، ۶۶۷۲ عدد فشنگ سلاح جنگی، ۱۵۴ تیغه خشاب و ۴ دستگاه بیسم دستی نیز از این باندها کشف شده است.

وی در پایان گفت: مردم عزیز ایران اسلامی بدانند که فرزندان آنان در مرزبانی با چشمانی بیدار و عزمی راسخ از مرزهای کشور درحال دفاع هستند و در جهت حفظ امنیت کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

در ادامه، حسین خوش اقبال معاون امنیتی سیاسی استانداری کرمانشاه در این مراسم بیان کرد: هدف دشمنان ناامنی کشور است و برای رسیدن به این هدف از هرگونه ترفندی استفاده خواهند کرد.

وی افزود: امنیت کنونی کشور حاصل تلاش شبانه روزی مرزدارانی است که با چشمانی بیدار، آگاه و مقتدر از مرزهای کشور حراست می کنند.

معاون استاندار کرمانشاه در پایان گفت: نیروهای امنیتی کشور بخصوص مرزبانی با هرگونه ترفند دشمنان مقابله خواهند کرد و اجازه هیچ گونه تحرکی به آنان را نخواهند داد.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟