رسانه ها به افزایش مشارکت در انتخابات کمک کنند

به گزارش خبرنگار رکنا از کرمانشاه، حسین خوش اقبال در جلسه شورای اطلاع رسانی استان بر برنامه ریزی این شورا برای افزایش کیفیت فضای انتخابات تاکید کرد و اظهار داشت: چهار اصل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت در جریان سازی‌ها و پردازش اخبار انتخابات باید مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: هر چه امیدواری جامعه افزایش پیدا کند مشارکت در انتخابات پرشور خواهد شد و لازمه تحقق این موضوع، حرارت بخشی رسانه‌ها به فضای انتخابات است.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان از رسانه‌ها به عنوان یار هوشیار ستاد انتخابات یاد کرد و گفت: رسانه‌ها در مرحله تبیینی و تهییجی، با جریان سازی خبری می‌توانند خنثی کننده جریان یاس پراکن و ترویج دهنده ناامیدی باشند، از سوی دیگر پاسخگویی و تسلط رسانه‌ها می‌تواند مانع اثربخشی شایعات، شبهات، تخریب‌ها و ترفند‌های شبکه‌های معاند در انتخابات باشد.

خوش اقبال خاطرنشان کرد: امسال به واسطه شرایط کرونا عمده تبلیغات انتخابات در فضای مجازی برنامه ریزی شده از این رو می‌طلبد که با جریان سازی در این فضا به افزایش مشارکت در انتخابات کمک شود.

وی با تاکید بر حفظ جایگاه و شان دولت در استان تصریح کرد: رعایت جایگاه دولت و نظام به عنوان امانت مردم در ایام انتخابات اهمیتی مضاعف داشته و نباید این جایگاه هزینه عافیت طلبی برخی مدیران شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اظهار داشت: همراهی مدیران با ستاد‌های انتخاباتی آنهم در حالی که هنوز بر سفره دولت هستند و از امکانات آن بهره می‌برند نوعی بی اخلاقی و اقدامی غیر حرفه‌ای است که حتما باید در این زمینه برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

خوش اقبال همچنین با اشاره به شرایط استان در مقابله با بیماری کرونا گفت: اگر مراقبت‌های لازم تداوم نداشته باشد حتما شرایط بدتر خواهد شد و در روز‌های منتهی به انتخابات با محدودیت‌های بیشتری روبرو خواهیم بود.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟