۵۰ تقاطع نیازمند استاندارد سازی هستند

به گزارش خبرنگار رکنا در خرم‌آباد، عباس شرفی در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل لرستان، افزود: موضوع ارتقای ایمنی راه‌ها در اولویت برنامه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان قرار دارد و سال گذشته اقدامات قابل توجهی در این راستا صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: حدود ۵۰ تقاطع استان نیازمند استاندارد سازی با احداث تقاطع‌های غیر همسطح است، در حال حاضر در سه تقاطع مهم گردنه «رازان»، پادگان مهندسی و مقابل کشتارگاه دام بروجرد در محور خرم آباد- بروجرد، ساخت تقاطع‌های غیر همسطح اجرایی شده و از پیشرفت خوبی برخوردار است که بهره برداری از این تقاطع‌ها نقش بسزایی در ارتقای ایمنی این محور و کاهش سوانح استان دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از نصب ۱۰ برج نوری در تقاطع‌های خطرناک استان طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: ساماندهی تقاطع پرخطر سه راهی «چالانچولان» نیز در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

شرفی در ادامه خواستار اصلاح نواقص چهار خطه های جدیدالاحداث ازنا - شازند و کوهدشت از سوی مجری پروژه شد و بر لزوم همکاری و حضور پررنگ همه دستگاه‌های مرتبط با بحث ایمنی برابر شرح وظایف سازمانی در راستای کاهش تلفات و افزایش ایمنی محورها تاکید کردند.

ضرورت ساماندهی علائم ایمنی در محورهای روستایی و تفرجگاهی

سرهنگ مصطفی دالوند فرمانده پلیس راه لرستان نیز در این جلسه خواستار ساماندهی علائم ایمنی در محورهای روستایی و تفرجگاهی، ایمن سازی مقابل پاسگاه‌های پلیس راه و تعمیر دوربین‌های نظارت تصویری آسیب دیده در راههای استان شد.

میثم قدمی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جاده‌ای لرستان نیز در این جلسه با تاکید بر فرهنگ سازی ایمنی در رأس برنامه‌های کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل در سال ۱۴۰۰ و ضرورت مشارکت بیشتر آموزش و پرورش و صداوسیما، گفت: در پایان اردیبهشت هفته جهانی ایمنی را داریم که اجرای طرح کنترل سرعت، افزایش گشت‌های کنترل دروازه‌ای، تهیه و انتشار محتواهای آموزشی فرهنگی ایمنی، درج شعار ایمنی در سربرگ مکاتبات اداری و … از برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

خرم‌آباد، امین پارسا 

آیا این خبر مفید بود؟