توسعه اقتصادی در گرو رشد و شکوفایی صنایع کوچک

به گزارش رکنا رشت، رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص اهمیت و جایگاه صنایع کوچک بیان داشت : صنایع کوچک با توجه به سرمایه اولیه پایینی که نیاز دارد، فشار مالی سنگینی به دولت وارد نمی کند اما در مقابل ظرفیت اشتغالزایی بالایی دارد.

سعیدی کیا افزود : در عصر توسعه نقش افرینی صنایع کوچک قرار داریم ، یک چهارم اشتغال کل جهان و یک سوم مجموع سرمایه گذاری ها در صنایع کوچک است.

وی در ادامه بیان داشت : اگر به دنبال توسعه و رونق اقتصادی بر مبنای سیاستهای اقتصادمقاومتی هستیم ، باید بدانیم که با توجه به واقعیت اقتصاد ایران سهم بنگاههای کوچک اقتصادی کاملا قابل توجه است و اگر این بخش از اقتصاد به رشد و شکوفایی برسد، قطعا به توسعه اقتصادی هم خواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به اجرای سیاستهای اقتصادمقاومتی در کشور گفت : اصلی ترین بخش اجرای سیاستهای اقتصادمقاومتی در کشور توجه به توانمندیهای داخلی و دستیابی به اهداف صادراتی است .

وی در ادامه افزود : می طلبد تا با ایجاد نشاط در این بنگاه ها به نوعی برای ۹۲ درصد از اشتغال کشور برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم، چون با توسعه اشتغال در این بخش اقتصادی میتوان به افق های صادراتی بیشتری دست یافت.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در پایان خاطرنشان کرد: همه نوع مساعدت نیز در راستای رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران شهرک های صنعتی نیز انجام خواهد گرفت.

رشت/مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟