وضعیت کرونا در لرستان مطلوب نیست

به گزارش خبرنگار رکنا از خرم‌آباد، موسی خادمی در جلسه مشترک ستاد کرونا و شورای ادارب استان که با حضور نماینده ولی فقیه و رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا و مدیران دستگاه های اجرایی بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته هندی در همسایگان شرقی کشور، اظهار داشت: این ویروس به مراتب از سایر ویروس های شناخته شده ی کرونا خطرناک تر است و باید تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود آن اندیشیده شود.

وی ابراز امیدواری کرد واکسیناسیون در کشور با سرعت و شدت بیشتری انجام شود و افزود: در استان باید آمادگی برای مقابله با این ویروس جدید، در صورت ورود آن حفظ شود و مراکز درمانی به خوبی برای مهار آن تجهیز شوند .

استاندار لرستان در ادامه با برگزاری جلسه شورای اداری به تشریح وضعیت استان پرداخت و بیان داشت: در بحث بودجه مقرر شد دستگاه های اجرایی نسبت به پیگیری ردیف های متفرقه و متمرکز بودجه در وزارتخانه های متبوع اقدام کرده و سهم استان را در این رابطه دریافت کنند، لازم به ذکر است در بودجه فرصت های نهفته ای وجود دارد که باید شناسایی و جذب استان شوند .

خادمی خاطرنشان کرد: به منظور عمل به شعار سال، دستگاه های اجرایی باید پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه داده تا با تدوین آنها بتوان برنامه استان را برای سال جاری اجرایی کرد .

وی همچنین از انتخابات آینده به عنوان یکی از رخداد های مهم سیاسی کشور و استان یاد کرد و گفت: گزارشات درباره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در استان به نسبت دوره های قبل حکایت دارد و حتی این آمار در مقایسه با کشور افزایش داشته است که امیدواریم این روند افزایشی را در بحث مشارکت در انتخابات نیز حفظ کنیم.

استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به وجود دستگاههای الکترونیکی در استان، آمادگی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را داریم که این امر مستلزم کسب تکلیف از مرکز است .

خادمی خشکسالی بوجود آمده را یکی از اتفاقات نامطلوب در استان دانست و تصریح کرد: مدت زیادی از آخرین بارندگی در استان می گذرد که این موضوع منجر به وقوع خشکسالی در استان می شود و باید راهکارها برای جلوگیری از خسارات بیشتر به خصوص در بخش کشاورزی اجرایی شود .

وی تاکید کرد: با توجه به احتمال خشکسالی در مراتع و جنگل های سطح استان دستگاههای اجرایی ذیربط باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی های احتمالی در طبیعت به خوبی اجرایی کنند.

خرم آباد_ امین پارسا 

آیا این خبر مفید بود؟