پر تلفات ترین محورهای استان کرمانشاه در سال ۹۹ را بشناسید

به گزارش رکنا از کرمانشاه، سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: سال گذشته و در محورهای یاد شده مجموعا 85 نفر جان خود را در سوانح رانندگی از دست دادند.

وی افزود: بیشترین تلفات رانندگی مربوط به محور کرمانشاه - اسلام آباد با 35 نفر، کرمانشاه - کامیاران با 33 نفر و بیستون - سنقروکلیایی با 17 نفر بوده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: محور اسلام آبادغرب - شاهبدادغ و محور کوزران هر کدام با 15 فوتی، بیستون - صحنه با 14 فوتی و کرمانشاه - روانسر با 11 فوتی دیگر محورهای پرحادثه استان در سال گذشته بودند.

حیدری ادامه داد: همچنین در محورهای یاد شده علاوه بر 140 کشته به جا مانده، یک هزار و 153 نفر نیز زخمی شدند.

وی، خستگی و خواب آلودگی، استفاده از تلفن همراه، عجله و شتاب، خوردن و آشامیدن، حواس پرتی و صحبت کردن مداوم با سرنشینان را از مهمترین عوامل وقوع سوانح رانندگی ذکر کرد. 

این مقام انتظامی همچنین با اشاره به جان باختن 304 نفر و زخمی شدن 3 هزار و 892 نفر در سوانح رانندگی سال قبل، بیان کرد: افراد فوتی نسبت به سال 98 بیش از 13 درصد و افراد مجروح نیز حدود 14 درصد کاهش داشته است. 

رئیس پلیس راه استان در پایان تعداد افراد جانبخانه سوانح رانندگی فروردین امسال را نیز 19 نفر اعلام کرد و گفت: طی این مدت 314 نفر هم زخمی شده اند.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟