اجرای مانور جهادی شبکه‌های توزیع برق ایلام راهی برای کاهش خاموشی‌ها
مدیرعامل شرکت ‌توزیع نیروی برق استان در گفتگو با خبرنگار رکنا در ایلام از اجرای مانور جهادی شبکه های توزیع برق استان خبر داد و گفت: کاهش خاموشی‌ها و بهینه سازی شبکه و مدیریت بر مصرف نیروی برق نیازمند نگاه و اقدام و عمل جهادی است.

هادی شیرخانی از اجرای  اولین اقدام فراگیر سال ۱۴۰۰و پانزدهمین  مانور جهادی مدیریت بحران همزمان با سراسر کشور در شبکه های توزیع برق استان خبر داد و اظهار داشت: کاهش خاموشی‌ها و بهینه سازی شبکه و مدیریت بر مصرف  نیروی برق نیازمند نگاه و اقدام و عمل جهادی است.

مدیرعامل شرکت ‌توزیع نیروی برق استان ایلام گفت:لحاظ کردن شرایط موجود و به جهت عبور از پیک تابستان و افزایش ضریب اطمینان خطوط در یک اقدام جهادی و بکار‌گیری توان تمام متخصصان برق استان در صدد آن هستیم که از پیک تابستان بدون خاموشی و یا با حداقل خاموشی عبور کنیم یکی از اهداف این مانور در واقع حفظ امادگی وبررسی واکنش سریع نیروهای عملیاتی در مواقع بحرانهای احتمالی وتمرین مدیریت بحران وپدافند غیر عامل در کنار این مانورها انجام می گیرد.

وی افزود: این حرکت جهادی در راستای خدمتگزاری بی منت به خدمات بگیران صنعت برق در اقصی نقاط استان ایلام است  و تمام اقدامات پیشگیرانه برای عبور از بحران اوج مصرف با توجه به اینکه  سازمان هواشناسی فروردین ۱۴۰۰ را پنج درصد گرمتر از سال گذشته اعلام نمود این مانور جدید در راستای اقدامات پیشگیرانه وتعمیرات شبکه و نگاهی به پیک وحجم عمده ایی از تعمیرات که باعث پایداری شبکه در مواقع پیک خواهد شددر قالب این مانور ومانورهای بعدی انجام می پذیرد.

مدیرعامل  توزیع نیروی برق استان ایلام افزود:  برنامه ریزی عملیاتی شامل بهینه سازی و رفع اشکال فیدرهای پر عارضه در قالب شناسایی عیوب و رفع  ست ۱۵ فیدر در طول ۱۲۶کیلومتر خطوط فشار متوسط، معرفی ونصب نرم افزار برق من برای مشترکین محترم ونیز شناسایی رمز ارزهای غیر مجاز می‌باشد.

 شیر‌خانی در بیان شرح فعالیت‌ها‌ی انجام شده برای عبور از پیک تابستان گفت: رفع اتصالات ست و آچار‌کشی، اصلاح عیوب موجود بر روی فیدر،نصب ومعرفی اپلیکیشن برق من، بازدید جهت شناسایی‌علت افت ولتاژ، برآورد میزان فرسودگی و تلفات احتمالی شبکه،  مصرف بهینه انرژی و... از دیگر اقدامات در حال انجام در مانور جهادی عبور از پیک تابستان است.

شیرخانی  از ۶۱ اکیپ اجرایی و سه اکیپ خط گرم وحضور ۲۶۰نفر نیروی متخصص و۷۲خودر سبک وسنگین خبر داد و از شهروندان ایلامی خواست و گفت: مصرف بهینه انرژی می‌تواند تابستان بدون خاموشی برای شهروندان ایلامی در تمام نقاط را در پی داشته باشد، لذا توصیه بر آن است که شهروندان برق مصرفی خود را مدیریت کنند تا علاوه بر نداشتن خاموشی در استان از طرح‌های تشویقی پرداخت هزینه مصرف نیز برخوردار شوند.

ایلام-کوثر موسوی

 

آیا این خبر مفید بود؟